Waldorf Semineri Nereden Alınır?

Waldorf semineri, kişilerin farklı öğrenme biçimleri sunmayı hedefleyen bir eğitim modelidir. Genellikle çocukların bireysel ilgi ve ihtiyaçları ele alınmaktadır. Bu eğitimi herkes alabilir.

Waldorf semineri ile temel amaç çocukların bireysel potansiyelini geliştirmek yönündedir. Bu eğitim yöntemleri Dünya’da sıkça kullanılmaktadır. Çocukların duygusal, ruhsal, fiziksel, zihinsel ve ahlaki açıdan gelişmesi sağlanmaktadır. Bu eğitimde talimat vermek yerine kılavuzluk edilir. Waldorf yaklaşımında sanat yolu ile irade, düşünce, duygu, çocukta benlik bilincinin oluşması, doğa ile bütünleşmesi, eğitim aldığı sınıfın bir aile ortamı olarak görmesi hedeflenmektedir.  Waldorf felsefesi yalnızca Avrupa’da değil Dünya’nın her kıtasında yaygın olarak kullanılan bir eğitimdir. Bu eğitim sisteminde çocukların hayata hazır hale gelmesi sağlanmaktadır.

Waldorf eğitimi, çocuğun ruhsal, zihinsel ve bedensel gelişime katkı sağlamaktadır. Bu seminerlere katılım sağlamak için güvenilir bir akademi ile anlaşma yapılabilir. Seminerler de sertifika veren seminerlere katılım tercih edilmesi avantaj sağlar. Waldorf olarak nitelendirilen bağımsız okul akımının temeli 100 yıl önce Avusturyalı sosyal reformcu ve filozof Rudolf Steiner tarafından gerçekleştirilmiştir. Günümüzde bu eğitim sistemi 60 ülkede, 1.000 okulda ve 2.000 okul öncesi programlarında uygulanmaktadır. Bu eğitimde öğrenme süreci 3 bölümden oluşmaktadır. Akıla, ellere ve kalbe hitap ederek, düşünerek, hissederek ve yaparak gerçekleşir.

waldorf semineri
waldorf semineri

Waldorf Semineri Ne İşe Yarar?

Waldorf eğitimi, çocukların gelişimini temel konu edinir. Bu eğitim de “her şeyi kendi zamanında yapma” düşüncesi vardır. Bu eğitimde çocukların yaşına bağlı olarak okula başlaması değil de çocuğun bireysel gelişimi ön plandadır. Böylece çocuklar baskı ve ezberden kurtulup, gündelik yaşamda bir şeyleri öğrenmesi amaçlanmaktadır. Bu eğitim sistemi oyunlar ile harmanlanmış, çocukların ilgisini çekecek, eğlenceli dersler, yazma ve okuma becerileri geliştirilmektedir.

Waldorf eğitimi’nde öğretmenler öğrencileri ile ruhsal iletişim kuran, duygusal zekayı ön plana çıkaran ve çocukların hayal gücünü zorlayan eğitimcilerdir. Küçük çocuklar taktik etmeye çok erken başlar. Waldorf etkinlikleri sayesinde çocukların araştırmaya yönlenmesi, sosyal ilişkileri keşfetmesi ve yaratıcılıklarını geliştirmesi oyunlar ile sağlanmaktadır. Aynı zamanda bu etkinlikler çocuğun fiziksel gelişimi, duygusal gelişimi ve entelektüel olması oldukça önemlidir. Waldorf semineri de uzman eğitimciler tarafından verilmelidir.

Waldorf eğitimi’nde peri masalları, mitolojik efsaneler, fabllar, dikkat çekici biyografiler ve tarihi figürlerin yer aldığı müfredata sahiptir. Waldorf eğitim seminerinde erken çocukluk dönemi 3-7 yaş arası, orta çocukluk dönemi 7-14 yaş ve gençlik dönemi 14-21 yaş arası eğitimler ve seminerler gerçekleştirilmektedir. Waldorf eğitiminde öğrenmek deneyimsel olarak gerçekleşmektedir.

Waldorf eğitmenleri tarafından çocukların teknoloji öğrenmesi yararlıdır ve bunu deneyimler. Ancak kurallar dahilimde değil de zamanlar öğrenmesi hedeflenir. Bu sebeple çocukların yıllardır geliştirdiği bilgi kazanma teknikleri, araştırma yolları, problem çözme becerisi ve kendi farkındalığını anlaması oldukça önemlidir. Waldorf semineri hakkında online eğitim verilmektedir. Bu eğitim de kişinin gelişimi ön plandadır.

Online Waldorf Semineri Eğitimleri

Waldorf online eğitim semineri alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bunun için dersler tablet, telefon, bilgisayar ve internet bağlantısı gereklidir. Bu eğitimi online almak isteyen kişiler aşağıda belirtilen linke tıklayarak daha fazla bilgi edinebilir. Ayrıca online eğitime katılım sağlayanlar sertifika sahibi olmaktadır. Bu sertifika iş garantisi vermez. Kişinin Waldorf seminerine online katıldığına dair kanıtlayıcı belge niteliğindedir. Online gerçekleşen seminerlerde görüntülü, sesli ve yazılı iletişim kurulmaktadır. Bu eğitime Türkiye ve Dünya’nın her kıtasında yaşayan kişiler Waldorf eğitim sistemine başvuru yaparak online sertifika sahibi olabilir.

Online olarak gerçekleşen bu eğitime veliler, psikologlar, doktorlar, özel eğitim uzmanı, psikolojik danışman, resim öğretmenleri, ana sınıfı öğretmenleri, sosyologlar, sosyal hizmet uzmanı, okul öncesi öğretmeni, sınıf öğretmeni, aile danışmanları ve bu konuya ilgi duyan herkes katılım sağlayabilir. Online alınacak Waldorf eğitim semineri için program indirmeye gerek kalmadan site üzerinden giriş yapılarak programa katılım sağlanmaktadır. Bu deneyimsel bir etkinliktir. Online alınacak seminerde uzman eğitimciler ile Waldorf eğitimi alacaksınız. Özellikle çocuklar ve gençlere yönelik eğitim seminerleri tercih edilmektedir.

Tüm Dünya’da yaygınlaşan bu eğitim sistemi Türkiye’de de son zamanlarda yaygınlaşmıştır. Waldorf semineri hakkında daha fazla bilgi için https://www.seminerbilgi.com/ web sitesi aracılığı ile öğrenebilirsiniz.

Dilerseniz aldığınız belgeleri secretcv.com gibi sitelere kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.