Uzaktan Eğitim İle Sertifika Veren Üniversiteler

Uzaktan görülen bir eğitim sonucunda sertifika alınması günümüzde çok daha kola bir hale gelmiştir. Elbette programın yeterlilik seviyesine ulaşmak için kişilerin özverili ve dikkatli olmaları gerekmektedir. Özellikle online sertifika almak için bir eğitim programına kayıt olmak isteyenlerin bu eğitim sürecine önem vermeli zorunludur. Nitekim programların içeriğine göre ders, sınav, ödev ya da var ise canlı yayın süreleri ve sayıları değişkenlik gösterebilmektedir. Üniversitelerin online eğitim sertifika programları bir birbirinden farklı sektöre ve iş alanına hitap edebildiği için dikkatle incelenmelidir. Günümüz devlet üniversitelerinin ve özel kurumların oldukça fazla sertifika programı vardır. Bunların meslek alanına veyahut tamamen kişisel bir yetkinlik kazanmak adına seçilmesi ise olağandır.

Aslında bir devlet üniversitesinden alınacak sertifikanın geçerliliği bu üniversitelerin onay verdiği birçok özel kurumdaki sertifika ile benzerlik taşımaktadır. Lakin okul hayatı boyunca öğrencilerin kendilerini geliştirmek için yüz yüze sertifika alınan programlara katılabildikleri bilinmektedir. Bu sertifikaların diğer eğitim yolu ise her şehirden katılım sağlanmasının mümkün olduğu online programlardır. Bu şekilde sertifika almak için başvuru yapan bir kişinin, program detaylarına uyarak dersleri ve gerekli görevlerini tamamlaması yeterli olacaktır. Boğaziçi Enstitüsü, Anadolu Üniversitesi, İstanbul İşletme Enstitüsü gibi sayısız devlet üniversitesinde ücretsiz alınabilen online sertifika seçenekleri bulunmaktadır. Bunun yanı sıra onlarca üniversiteden eğitim programlarının ücreti ödenerek uygun fiyatlarda ileri seviye sertifikalar alınabilmektedir.

Uzaktan Eğitim İle Üniversite Onaylı Sertifika Nasıl Alınır?

Üniversiteden sertifika almak için öncelikle kayıt işlemlerinin tamamlanması gereklidir. Bu evrede öncelikle programın belirlenmesi her zaman süreci daha doğru bir hale getirmektedir. Örneğin alınacak sertifika programının hangi üniversitelerin online eğitimler kısımlarında bulunduğuna bakılmalıdır. Ardından karar kılınan üniversite web sitesinin ana sayfasından kayıt işlemine başlanmalıdır. Seçilen üniversitede öğrenci olmayan hatta iş hayatına atılmış olan bireyler de online sertifika programlarına dahil olabilirler. Yani üniversitelerin online eğitim sertifika programları herkese açık ve genellikle alan becerilerini doğrulayan önemli fırsatlardandır. Elbette yurtiçi devlet üniversiteleri veya özel kurumlar gibi sertifika alınabilecek pek çok yabancı üniversite de vardır. Mevcut online eğitimler sayesinde ücretli ya da ücretsiz, uluslararası düzlemde geçerliliğe sahip sertifikalar alınabilmektedir.

Herkesin merak ettiği bir diğer konu ise üniversitelerden sertifika alındığında bu sertifikaların hangi sektörlerde geçerlilik taşıyacağıdır. Tabi ki alınan eğitim programı ile akademik eğitim düzlemi ilişkili olmalıdır. Ancak yabancı dil, kişisel gelişim, kriz yönetimi vb. sertifika programları kişileri bireysel yetkinlikleri bakımından geliştirmektedir. Dolayısıyla yine bilgisayar beceriler, psikoloji, sosyal iletişim, insan ilişkileri gibi sertifika eğitimlerinde herhangi bir çalışma alanındaki yetkinliğin artırılacağına şüphe yoktur. Ancak bunların yanı sıra uzaktan eğitim sertifikaları arasında ileri seviye alana özel kurslar da bulunmaktadır. Psikoloji, yazılım, halkla ilişkiler, mesleki gelişim, sağlık gibi değişik alanlarda yetkinliğin onaylanacağı belgeler alınabilmektedir. Mesleğe yönelik ileri seviye eğitim programlarında mutlaka derslerin iş tanımına uygun ve detaylı eğitimlerin alınacağı biçimde seçilmesi gerekmektedir. Uzaktan Egitim Ile Sertifika Veren Universiteler 1

Uzaktan Eğitim Sertifikalarında Hangi Programlar Vardır?

Uzaktan eğitim düzleminde alınabilecek sertifikalar iletişimden bilgisayar programcılığına, yabancı dil derslerinden sağlık programlarına dek geniş bir kapsama sahiptir. İşte bu nedenle sertifika programına yazılmadan önce içerik paketinin incelenmesi ve dikkatle takip edilmesi önemlidir. Üniversitelerin online eğitim sertifika programları Bilge İş, Global Enstitü gibi kurumlar ile de bağlantılı ve global sertifikalara olanak tanımaktadırlar. ODTÜ, İstanbul Üniversitesi veyahut Selçuk Üniversitesi gibi üniversitelerde de çeşitli sertifika programları vardır. Bu eğitimlerin birçoğunun online düzlemde de sunulduğu görülmektedir. Özellikle ön plana çıkan sertifika programları arasında ise bilgisayar becerileri, yazılım& kodlama, yabancı dil kursları ya da kişisel gelişim gibi eğitimler yer almaktadır. Böyle eğitimler ücretsiz sertifikalarla alınabileceği gibi kapsamına bağlı olarak belirli bir ücrete tabi tutulabilmektedir.

Etkili iletişim teknikleri, ekip yönetimi, etkili konuşma ve diksiyon gibi bireysel eğitimlerin çalışma ortamındaki kişisel yetkinliği artıracağı bilinmektedir. Dolayısıyla bu gibi eğitimler Word, Excel, Powerpoint bilgisayar programı becerileri ile birleştirildiğinde özel sektördeki temel gerekliliklerin karşılanmasını sağlayacaktır. Yine eğitim sertifikaları, anaokulu ve kreş eğitmenliği, çocuk gelişimi uzmanlığı gibi alanlarda farklı program detaylarına bakılabilir. Günümüzde Meb onaylı sertifikaların üniversitelerdeki programlar ile uyumluluk sağladığı bilinmektedir. Yine pazarlama sektöründe SEO eğitimi ile WordPress eğitimi tercih edilebilmektedir. Bunların yanı sıra sağlık alanında yaşlı bakımı, hasta hukuku, doğum koçluğu vb. eğitim programlarına kayıt olunması mümkündür. İs güvenliği, iş hukuku, temel bilgi teknolojileri programları da ofis işlerinde çalışan sayısız meslek grubu için büyük katkıda bulunmaktadır denebilir.

Eğitim almak, sertifika verilmesini sağlamak ve çok daha fazlası için seminerbilgi.com üzerinden hemen taleplerinizi sunabilirsiniz. Detaylı bilgilendirmenin yapılması sağlanıyor olduğundan, hemen istediğiniz sertifika programına katılabilirsiniz. Online eğitim ve daha fazla bilgi için  https://www.seminerbilgi.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dilerseniz aldığınız belgeleri secretcv.com gibi sitelere kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.