Üniversite Onaylı Sertifika Eğitimlerinin Kapsamı

Üniversite onaylı sertifika programlarının tüm öğrenciler ve mezunlar için büyük bir katkı sağladığı bilinmektedir. Dolayısıyla farklı üniversitelerden alınabilecek çoklu eğitim programlarının incelenmesi gerekmektedir. Ön plana çıkan eğitimlerin arasında online ve de ücretsiz programların bulunduğu görülmektedir. Bunun nedeni hem ülke çapında geçerliliği olan hem de uluslararası düzlemde geçerlilik taşıyan sertifikalara ulaşılmasıdır. Ayrıca online eğitimlerde yine kapsamlı sertifika paketlerine ulaşılması önemli bir hizmet sunmaktadır. Böylece yüz yüze eğitime katılmanın mümkün olmadığı üniversitelerden dahi farklı programların eğitimine dahil olunabilmektedir.

Bir üniversite öğrencisinin katılabileceği üniversite sertifikaları MEB geçerliliğine de sahip olmaktadır. Özellikle eğitim alanında çalışmak isteyenler ücretsiz dil sertifikalarına yazılabilirler. Yabancı dil konusunda kendini geliştirmek isteyen kişiler mutlaka online sertifika veren üniversite programlarına göz atabilirler. Yine düşük fiyatlarda yabancı dil öğrenim paketlerinin sonucunda dil yeterlilik sertifikaları alınabilmektedir. Bununla birlikte yaratıcı yazarlık, kriz yönetimi, dijital pazarlama, SEO ve WordPress alanlarında ücretsiz eğitimler bulunmaktadır.

Bu gibi sertifika eğitimlerinin sonucunda freelance çalışma hayatında da büyük avantajlara ulaşılmaktadır. Elbette sertifika programlarının kapsamı kişilerin meslek hayatlarına göre de değişebilmektedir. Günümüzde yaşam koçluğu, çocuk gelişimi eğitimi, oyun terapisi eğitimi gibi eğitim programlarının da sıklıkla başvurulan sertifika olanaklarından olduğu söylenebilir. Yapay zeka, bilgi teknolojileri alanlarına hitap eden eğitimler ise özellikle teknolojik yetkinlik bağlamında tüm çalışanların veya mezunların gelişmesine fırsat tanımaktadır.

Üniversite Onaylı Sertifika Alma Yolları

Üniversitelerin online olarak sunduğu sertifika programlarını almak için öncelikle eğitim kapsamının belirlenmesi gereklidir. Bunun ardından Türkiye’de bulunan ve online sertifika veren devlet üniversiteleri araştırılabilir. Böylelikle ücretsiz eğitimlerden gayet uygun ücrete sahip olan paketlere kadar herhangi bir programa kaydolmak basitleşmektedir. İstanbul Boğaziçi Enstitüsü, Bilgeİş, Odtü, İstanbul İşletme Enstitüsü gibi üniversite onaylı sertifika veren kurumların ayrıntılı programları incelenebilmektedir. Bunların yanı sıra Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi de MEB onaylı program paketlerini herkese açık biçimde sunmaktadır. Üniversite seçiminin sonrasında ilgili siteye kayıt olunması gerekecektir. Kişisel eğitim veya iş hayatı bilgilerinizi girmenizin ardından ücretli ya da ücretsiz sertifika derslerine başlanabilmektedir.

E-sertifika almak isteyen kişiler üniversitelerin sertifika geçerliliklerini incelerken birkaç detayı gözden geçirmelidirler. Nitekim genellikle ücretsiz programlarda dersler için herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Bununla birlikte derslerin ücretli olduğu paketlerde de uygun fiyatlara rastlanması mümkündür. Ancak kimi programların sertifikaları online alınabilmektedir. Burada Linkedin profiline eklenebilen veya Pdf formatında koduyla birlikte alınabilen sertifikalar söz konusudur. Ancak bazı ücretsiz programların tamamlanmasının ardından sertifikayı ıslak imzalı almak için cüzi fiyatların ödenmesi gerekebilmektedir. Universite Onayli Sertifika Egitimlerinin Kapsami 1

Yine üniversitelerden alınabilen bire-sertifikada E-devlet üzerinde de görünmektedir. Bu gibi detayların incelenmesi alınacak olan sertifikanın nasıl bir geçerliliğe sahip olacağının anlaşılmasını sağlayacaktır. Günümüzde gelişen teknolojiyle birlikte bilgisayar kullanım becerisi de temel gerekliliklerden biri haline gelmiştir. Dolayısıyla Microsoft Office Word, Excel veya Cad programlarının kullanımına yönelik sertifika eğitimleri de mutlaka incelenmelidir.

Üniversite Onaylı Sertifika Hangi Alanlarda Geçerlidir?

Sertifika almak isteyen bir üniversite öğrencisinin dilediği üniversitenin programlarını incelemesi mümkündür. Yani lisans eğitimde olan bir öğrenci de iş hayatına atılmış olan bir birey de online sertifika programlarına başvurabilmektedir. Hatta çalışma hayatında yükselmek ya da yetkinliğini artırmak isteyen bir kişinin yüz yüze/ uzaktan üniversite onaylı sertifika programlarına dahil olması büyük fark yaratacaktır. Sertifikalara yalnızca özgeçmişe eklenecek bir artı olarak bakılmamalıdır. Ayrıca dersler boyunca edinilecek bilgiler ve alınacak eğitimler sonucu iş hayatında kişinin kendini daha yetkin hissetmesi önemlidir. Bu nedenle sertifikalar fotoğrafçılıktan eğitim alanına, turizmden pazarlama ve ticaret sektörüne kadar geçerlidir. Mühim olan ise kişinin kendi meslek kapsamına uygun olan sertifika eğitimlerine katılmasıdır.

Son zamanlarda alınan sertifikalar içerisinde en çok başvurulanlar gündeme gelmektedir. Bunun nedeni farklı iş alanlarında da geçerlilik sağlayan temel eğitimlerin alınmasına gösterilen taleptir. Öne çıkan sertifika programları içerisinde yalnızca bilgisayar becerileri veya yabancı dil yetkinliği yer almamaktadır. Günümüz şartlarında kişisel gelişime yönelik sertifikalar ile insan ilişkilerine yönelik eğitimler de önemini artırmıştır. Nitekim her sektörde bu temel becerilerin bulunması kişinin çalışma performansını yükseltmektedir. Elbette yöneticilik ya da takım çalışması içeren iş statülerinde böyle sertifikaların alınmış olması kişinin becerilerini yükseğe taşımaktadır. Yine etkili konuşma ve diksiyon, satış ve pazarlama eğitimleri, psikoloji eğitimleri gibi eğitim programlarının değerli sertifika seçenekler arasında olduğu belirtilebilmektedir. Meb geçerliliği olan sertifikalar da üniversiteler ya da özel kurumlar tarafından aktarılmaktadır.

Eğitim almak, sertifika verilmesini sağlamak ve çok daha fazlası için seminerbilgi.com üzerinden hemen taleplerinizi sunabilirsiniz. Detaylı bilgilendirmenin yapılması sağlanıyor olduğundan, hemen istediğiniz sertifika programına katılabilirsiniz. Online eğitim ve daha fazla bilgi için  https://www.seminerbilgi.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dilerseniz aldığınız belgeleri secretcv.com gibi sitelere kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.