Oyun Terapisi Semineri

Çocukların gelişimi için oyun terapisi konusu çok önemlidir. Oyun terapisi eğitimi alarak çocukların gelişimine yardımcı olunabilir.

Oyun terapisi semineri temelinde eğitim vardır. Oyun terapisinin çıkış noktasına baktığımız zaman çocukların istek ve ihtiyaçlarının, yetişkinlerin istek ve ihtiyaçlarından farklı olduğunu görürüz. Çocuklar somut bir şekilde kendilerini yetişkinler gibi ifade edememektedirler. Çocuklar duygularını, düşüncelerini ve isteklerini oyunlarıyla, hareketleriyle belli ederler.

Oyun Terapisi Semineri
Oyun Terapisi Semineri

Kabul etmek gerekir ki çocuğun olduğu her yerde oyun da vardır. Bu nedenle oyun terapisi semineri, oyun terapisi eğitimi vermek amacıyla çok önemlidir. Çünkü çocuklar günlerinin büyük bir kısımlarını oyun oynayarak geçirirler ve onları anlamanın en kolay yolu oyunlarını anlamaktan geçmektedir. Oyuncak çeşitliliğinin artması ile birlikte çocuğun dışa vurduğu duygular da artmaktadır. Şüphesiz ki çocukların duyguları ve bunları dışa vurumu yetişkinlerden farklıdır. Bu nedenle çocuklara yapılan terapi eğitimi yetişkinlere yapılan terapi eğitiminden farklı olmalıdır. Çocuğun sürekli içinde bulunduğu oyun ortamında kendisini güvende hissetmesinden ötürü duyguları daha net ve kolay anlaşılmaktadır. Çocukların üzüntülerini, hayal kırıklıklarını ve mutluluklarını bu sayede görebiliriz. Ve bize bunu sağlayan eğitim oyun terapisi eğitimi, bu eğitimi veren seminer ise oyun terapisi semineri olarak isimlendirilmektedir.

Oyun terapisinin birçok amacı vardır. Bunlardan en önemlileri çocuğun duygularını anlamak ve ona bu konuda yardım etmektir. Ancak farklı yöntemler kullanıldığı ve biraz farklı amaçlar barındırdığı için oyun terapisi ikiye ayrılır diyebiliriz. Bunlardan ilki yönlendirilmiş terapi eğitiminde, çocuğun kendisine verilen komutlara uygun olarak oyun oynaması istenmektedir. Bir diğer yöntem olan yönlendirilmemiş terapide ise oyunun kurallarını çocuk belirlemektedir. Bu durumda çocuğa bir sınır çizilmeden, kendini güvende hissedebileceği bir şekilde oyun oynanması istenmektedir.

Yönlendirilmemiş terapide, çocuk sorumluluk alma, neden sonuç ilişkisini öğrenme gibi birçok kazanım öğrenmektedir. Ve terapist, çocuğun kendini güvende hissetmesi ile birlikte onun dünyasına yavaşça girmektedir. Yönlendirilmemiş terapide çocuk, sorumluluk almakta ve duygu düşüncelerini ifade etmektedir. Bu nedenle yönlendirilmemiş eğitimde çocuk olduğu gibi kabul edilmektedir. Sınır çizilmeksizin duygularını yansıtan çocuğun iç dünyasına girmek daha kolay olacaktır. Oyun terapisi semineri eğitiminin temelini bunlar oluşturmaktadır.

Oyun Terapisi Semineri Nereden Alınır?

Oyun terapisi semineri, birçok kurum tarafından verilebilmektedir. Siz online sertifika eğitimi alarak oyun terapisi eğitmeni olabilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken husus verilecek eğitimin güvenilir bir akademiden veya üniversiteler tarafından onaylı olarak alınmasıdır.Akademi veya üniversiteler tarafından onaylı olmayan seminerler, bazen zaman ve para kaybı olabilmektedir. Bu nedenle oyun terapisi semineri almadan önce, seminerin niteliğine ve sertifikanın ne zaman elinizde olacağını araştırın. Online eğitim yöntemi ile sertifika sahibi olmak hem zaman hem de maddi açıdan tasarruf sağlayabilmektedir.

Oyun Terapisi Semineri Ne İşe Yarar?

Oyun terapisi eğitiminin birçok yararı bulunmaktadır. Çocukların duygu ve düşüncelerini anlayarak, onlara yardımcı olabilirsiniz.Akademi veya üniversite onaylı sertifika sahibi olarak yeni iş imkanlarının sahibi olabilirsiniz. Son zamanlarda seminerlerin artması ile birlikte, her alanda kıyasıya bir mücadele bulunmaktadır. Siz de oyun terapisi seminerine kayıt olarak çocuklar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik son zamanlarda içinde bulunduğumuz karantina ile birlikte bu eğitimlere online olarak ulaşabilirsiniz. Online eğitim almak bazı kişilerce yetersiz görünse de günümüz gerçeklerini göz önünde bulundurarak, rakiplerinizden farkınızı ortaya koyabilir veya kendinize yeni iş imkanları bulabilirisiniz.

Online Oyun Terapisi Eğitimleri

Kaliteli, kalitesiz olmak üzere birçok oyun terapisi semineri bulunmaktadır. Bu seminerler sonucunda başarılı olan katılımcılara oyun terapisi sertifikası verilmektedir. Bu sertifikaya sahip olarak çocukların dünyasında çok özel bir yere sahip olabilirsiniz. Ancak burada birçok kaliteli eğitimin bulunduğu gibi hiçbir geçerliliği bulunmayan kalitesiz seminerlerin var olduğunu da söyleyelim. Bu noktada oyun terapisi eğitmeni olmak isteyenler güvenilir bir akademi onaylı veya üniversite onaylı sertifikaların sahibi olarak kendilerine yepyeni bir iş sahası açabilirler.

Bizler de sizler için seminerbilgi.com adresinde akademi ve üniversite onaylı olan oyun terapisi seminerleri düzenlemekteyiz. İnternet sitemizi ziyaret ederek oyun terapisi dışında birçok seminer hakkında da bilgi sahibi olabilir, iş dünyasında kendinizi daha da geliştirebilirsiniz. Merak ettiğiniz, bilgi sahibi olmak istediğiniz, kendinizi geliştirmek istediğiniz konuları belirleyerek ve internet sitemize girerek sizler için en doğru seminerleri görebilirsiniz.

7 Renk Akademi , 2006 yılından bu yana okul öncesi eğitim , çocuk gelişimi ve eğitimi, psikoloji, özel eğitim alanlarında seminerler düzenlemektedir.

Bilgi : 0545 965 1490

Dilerseniz sertifikalarınızı kariyer.net gibi sitelere referans olarak ekleyebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.