Montessori İlkokul Eğitmen Eğitimi

Montessori İlkokul Eğitmen Eğitimi Programı
Türkiye’de ilk ve Tek
Diğer Kurumlardan Farkımız:

  • Montessori eğitimini ülkemizde yaygınlaştıran kurumuz.
  • Montessori eğitmen eğitiminde en geniş ve anlaşılır içeriğe sahibiz.
  • Alanında uzman ve akademisyenlerle çalışıyoruz.
  • Eğitim içeriklerimiz montessori alanında yüksek lisans ve doktora yapmış akademisyenler tarafından denetim altında tutulmaktadır.
  • Temel tüm materyalleri bire bir gösterip etkinlik örneklerini uygulamalı olarak veriyoruz.
  • Yılda 4 defa yurt dışına gidip eğitimlerimizi güncelliyoruz. En dolu içeriği sunuyoruz.

Montessori alanında en iyi, en güncel, en geçerli içeriği sadece biz veriyoruz.

Montessori eğitimi doğru ve dolu dolu öğrenin…
7 Renk Montessori İlkokul programı, İlkokula devam eden çocuğunuzun devam eden gelişimi için eşsiz bir fırsat sunar. Hayatında yeni bir döneme giriyor; Bu yaratıcı, sosyal, yaratıcı çocuğun, gelişen bağımsızlığını ve potansiyelini desteklemek için planlı bir ortama ve geniş bir çalışma kursuna ihtiyacı var. Montessori İlkokul programı,çocukların ihtiyaçlarını bu gelişim aşamasında karşılamak için tasarlanmıştır.

“Başarının sırrının, uyanmakta olan ilgide doğru hayal gücünün kullanımında ya da ilgi çekici tohumların çekici edebi ve resimsel materyaller tarafından ekilmiş, ancak hepsinin büyük ölçüde sarsıcı bir ilham kaynağı olan merkezi bir fikirle ilişkili olduğu uyarısının yattığı bulunmuştur. Herkesin, bilinçli ya da bilinçsizce, Yaşamın Büyük Amacına hizmet ettiğini planlayın. ” Maria Montessori

Montessori Hayat Felsefesidir.
Bu deneyim sadece bilgi ve becerilerini değil aynı zamanda yaşamının geri kalanı için öğrenme konusundaki tutumunu da şekillendirir.   
Altı yaşındaki çocuk Montessori ilkokulunda  ilk sınıfa geldiğinde, bu yeni ortamda tanıdık olanı bulacak. İlkokul sınıf ortamı, bağımsız öğrenmeyi desteklemek için güzel ve düşünceli bir şekilde hazırlanmıştır; çocuk merkezli, yetişkin merkezli değil. Açık havada ve sadece doğada gerçekleşebilecek öğrenme türlerine erişim var. İlkokul sınıfından güzel, davet edici Montessori materyallerinin çoğu, çocuğunuzun onları genişleyen zihne uygun yeni yollarla kullanacağı ve dil, matematik ve fen alanlarında kendi keşiflerini yapacağı ilkokulda da bulunur.

Maria Montessori der ki :
“Bu yaştaki eğitimin ikinci bir tarafı, çocuğun ahlaki alanı araştırması, iyiyle kötüyü birbirinden ayırması ile ilgilidir. Artık alıcı değildir, izlenimleri kolaylıkla emer, ancak yalnızca gerçekleri kabul etmekten memnun değil. Ahlaki faaliyet, öğretmenlerininkinden oldukça farklı olacak olan kendi yargısını kullanmak istediğini geliştirir. ” 

Montessori İlkokul Eğitmen Eğitimi Programı Hakkında Bilgi

  • Montessori İlkokul Eğitmen Eğitimi (7 Hafta Sonu)

Kimler Katılabilir?
Eğitimlerimize herkes katılabilir.
Eğitim Saati : 294 Saat  (Proje dahil)
Eğitim Saatleri: Hafta sonları 10:00-17:00 Arası
Nasıl iletişim kurabilirim:
Telefon: 0545 965 1490 ı arayarak veya whatsapp dan yazarak iletişim kurabilirsiniz.
Hangi İllerde Açılıyor: Montessori İlkokul Eğitmen Eğitimi programımız şimdilik sadece İstanbul ve Ankara’da açılmaktadır.
3-6 Yaş montessori eğitmen eğitimi ile ilgili bilgi almak isterseniz BU LİNKE tıklayın
3-6 Yaş montessori uzaktan eğitmen eğitimi ile ilgili bilgi almak isterseniz BU LİNKE tıklayın
Eğitim sonunda üniversite onaylı Türkçe  Sertifika ve Montessori Akademisi onaylı Hologramlı Türkçe ve İngilizce sertifika verilecektir. (3 adet)
7 Renk Akademi

20 Kasım 2019

EĞİTİMLER

Eğitimlerimizi inceleyin...

Ziyaretçi Yorumları

 

Yapılan Yorumlar

Gizlilik Politikamız - Mesafeli Satış Sözleşmesi - Teslimat ve İade Koşulları
WhatsApp'tan iletişime geç