Montessori Eğitimi Sertifikası

Birçok eğitim modeli bulunduğu gibi Montessori eğitim modeli de sıklıkla tercih edilen bir öğrenim biçimidir.

Montessori eğitimi sertifikası nedir anlatmadan önce Montessori eğitim sistemini açıklamanın daha doğru olacağını düşünüyoruz. 1900’lü yılların başlangıcında Roma’da yaşayan Dr. Maria Montessori’nin uyguladığı ve geliştirdiği eğitimin özünde öğrenci yani çocuk vardır ve öğretmen, çevreyi öğrenci için hazırlamalı ve öğrencinin çevresindeki olaylar, nesneler ile iletişime geçmesini sağlamaktadır. Montessori eğitimi öğrencilerin akademik yaşantısına destekleyici nitelik taşımaktadır. Bu eğitim modeline göre her çocuğun farklı özellikleri olduğu kabullenmeli ve çocuk ona göre geliştirilmelidir. Bu özellikler dışında çocuğa, özgüven kazandırma, sorumluluk alma, konsantrasyon bozukluğunu giderme, düzenli olma, ne istediğini bilme, bağımsız olma, başka insanlara olan saygıyı artırma gibi birçok özelliği de kazandırmaktadır. Montessori eğitim sertifikası sahibi olacak kişiler bu konularda eğitim göreceklerdir.

Montessori Eğitimi Sertifikası
Montessori Eğitimi Sertifikası

Montessori eğitim modelinin uygulandığı alanlar, belirli yaş gruplarında bulunan öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek amacıyla özel bir şekilde oluşturulmuş sınıflardır. Montessori eğitiminin mimarı Dr. Maria Montessori, özel alanlar olan bu sınıflardaki deneysel öğrenim anlayışının dil alanında, matematik alanında, fen alanında, müzik alanında, sosyal etkileşimler ve daha birçok alan üzerinde daha kolay hakim olduğu anlaşılmıştır.

Montessori Sertifikası

Montessori eğitim anlayışının uygulandığı alanda bulunan her materyal, çocuğun hayal dünyası ile öğrendiği konular arasında bir benzerlik bularak, çocuk öğreniminin daha kolay olmasını sağlamaktadır. Çocukların temel olarak öğrenme sisteminin deney olduğunu hepimiz biliriz. Montessori eğitim sisteminde, merak ettiği sorulara kendi somut örnekleri ile cevap bulan çocuklar için, öğrenim daha kalıcı olmuştur.

Montessori eğitim sisteminin uygulandığı sınıflar, sürekli olarak çocuğun öğrenim merakını gidermeye yönelik materyal ve bilgiler içermektedir. Montessori eğitimini anlattıktan sonra Montessori eğitimi sertifikası konusunun daha iyi anlaşılacağını düşünüyoruz.

Montessori Eğitim Sertifikası Nereden Alınır?

Online eğitim sisteminin bu kadar yaygın olmasının başında hiç şüphesiz karantina dönemi gelmektedir. Karantina dönemi ile birlikte, dışarı minimum bir şekilde çıkıyor, işlerimize ve okullarımıza evden online şekilde devam ediyoruz. Hiç şüphesiz eğitimin online olması seminer ve kursların da online olması anlamın gelmektedir. Montessori eğitim sertifikası almak istiyorum diyorsanız içinde bulunduğumuz Pandemi döneminden yararlanarak online bir şekilde online sertifika sahibi olabilirsiniz. 

Montessori eğitim sertifikası sahibi olduktan sonra Montessori eğitmenliği yapabilecek duruma gelebilirsiniz. Montessori eğitmenliği yapmak için verilen Montessori eğitim sertifikasını veren kurumların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Montessori eğitim sertifikasını yüz yüze ve online olarak veren birçok kurum bulunmaktadır. Montessori eğitim sertifikası veren MEB onaylı bir kurum yoktur. Montessori yabancı bir kelime olduğu için Milli Eğitim de resim olarak yer almamaktadır.Bunun dışında üniversite onaylı sertifika veren kurumlar da bulunmaktadır. Bu noktada geçerli bir sertifikayı doğru bir akademiden almak istiyorsanız ona göre tercih yapmalısınız. Montessori eğitim sertifikası sahibi olmak istiyorum diyorsanız şu anda online bir şekilde gerekli eğitimleri alarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Montessori Eğitim Sertifikası Ne İşe Yarar?

Üniversite onaylı olan bir kurumdan alacağınız Montessori eğitim sertifikası ile birlikte Montessori eğitmeni olabilirsiniz. Montessori sertifikası aldıktan sonra bu alanda iş başvurularınızı yapabilir, kolayca iş sahibi olabilirsiniz. Montessori eğitimi alarak sahip olabileceğiniz sertifika ile çocukların daha güzel bir hayat yaşamalarına sebep

montessori enstitüsü
montessori enstitüsü

olabilirsiniz. Çocukların gelişimine yardımcı olarak onların hayatları için güzel dokunuşlar yapabilirsiniz. Bu ilke ile yola çıkarak hem çocukların geleceklerine çok önemli bir katkıda bulunabilir bunlara ek olarak da maddi bir gelir elde edebilirsiniz. Burada size avantaj sağlayacak bir diğer husus da uluslararası geçerliliği olan sertifikadır. Uluslararası geçerliliği olan Montessori eğitim sertifikası ile daha iyi eğitim alabilir ve daha iyi iş imkanları bulabilirsiniz.

Online Montessori Eğitim Sertifikası Eğitimleri

Şu anda içinde bulunduğumuz karantina durumu bizleri evde yaşamaya alıştırmıştır. Birçok aktivitemizi evde yaptığımız gibi eğitimimizi de evlerimizde alabiliriz. İnternet üzerinden başvurabileceğiniz online Montessori eğitimi ile sertifika sahibi olabilir, çocukların hayatına dokunabilir ve gelir sahibi olabilirsiniz. Ancak her eğitimde olduğu gibi Montessori eğitim sertifikası sahibi olurken de geçerliliği olan bir sertifika almanız gerekecektir. Üniversite onaylı Montessori eğitim sertifikası almak istiyorum diyorsanız seminerbilgi.com adresinden çok daha fazla bilgi sahibi olabilir ve Montessori eğitmeni olabilirsiniz.

Dilerseniz sertifikalarınızı kariyer.net gibi sitelere referans olarak ekleyebilirsiniz.

Metni Sesli Dinleyin

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.