Montessori Eğitmen Eğitimi

Kayıtlı: 50 öğrenci
Video: 252
Seviye: İleri

Yüz Yüze Çalışma Saatleri

Monday 09:30 - 18:00
Tuesday 09:30 - 18:00
Wednesday 09:30 - 18:00
Thursday 09:30 - 18:00
Friday 09:30 - 18:00
Saturday 09:30 - 18:00
Sunday Closed

İletişim Formu

Sorularınızı İletebilirsiniz
montessori egitmen egitimi yuz yuze

Montessori Eğitmen Eğitimi

Ülkemizde ki en kapsamlı dolu dolu bir montessori eğitimine daha hazır mısınız?

Neden 7 Renk Akademi ?

Düzenlediği yüzlerce montessori eğitmen eğitim ile binlerce eğitmen yetiştiren kurumumuz yurt içi ve yurt dışında eğitimlerine devam ediyor.

 • Geniş konu yelpazesi
 • En doğru içerik
 • Alanında uzmanlar
 • Yurtdışı eğitimler
 • Akademisyenler kurulu
 • Uluslararası çalışmalar
 • Ülkemizde montessori eğitimini yaygınlaştıran kurum

Uluslararası Montessori Okulları Eğitim Derneği 7 Renk Akademi’yi Öneriyor.

Gelecekte bir Montessori eğitmeni olacaksanız ve geleneksel öğretim yöntemlerinin ötesine geçmek istiyorsanız,7 Renk Akademi Montessori eğitici eğitimi sertifika programını seçin.

Akademik Eğitim sayesinde, bu fazlaca önemi olan ilk yıllarda iyi bir değişim ve gelişmeye rehberlik edeceğinizi öğreneceksiniz. Bu yaşlarındaki çocuk, kendilerine ve dünyalarına inanmak için güvenli, ilginç ve hazırlanmış bir ortama gereksinim duyar. Montessori rehberi olarak siz, yaşına uyan etkinlikler ve nazik geri bildirimler sunarak, çocuğun gelişen ve ortaya çıkan kabiliyetlerine olan inancını oluşturmaya, koordinasyon ve dil becerilerini geliştirmeye ve günlük etkinliklerde bağımsızlıklarını kazanmalarına rehberlik etmeye destek olacaksınız.

PROGRAM DETAYLARI

Montessori eğitmen eğitimi  programında, Dr. Maria Montessori’nin çocukları gözlemleme ve takip etme hususunda ki yol gösterici ilkeleri ile alakalı detaylı kuramsal derslerden oluşur. 2.5 – 6 yaş arası çocukların Pratik hayatta kullandıkları materyaller, Duyusal, Dil, Aritmetik, Kültür, Müzik ve Yaratıcılık hazırlanmış bir ortamda sunulacak ve tartışılacaktır.

Montessori Eğitmenlik Eğitimi kursu, Maria Montessori’nin temel metodolojisi göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Kursun İlkokul Montessori Eğitmen Eğitimi gibi üst dereceleri de vardır.

montessori eğitmen eğitimi
montessori eğitmen eğitimi

Eğitim yerleri ve başlama tarihleri:

 • İzmir : 9 Ekim 2021
 • İstanbul :16 Ekim 2021
 • Ankara : 16 Ekim 2021
 • Adana : 30 Ekim 2021
 • Bursa : 30 Ekim 2021

Önemli Bilgi:

 1. Daha önce herhangi bir kurumdan montessori eğitmen (eğitici) eğitimi almış olanlara 7 Renk Akademi’den eğitim almaları halinde indirim uygulanacaktır.
 2. Daha önce herhangi bir yerden bu eğitimi aldınız.Peki doğruları öğrendiğinize emin misiniz?Online kursumuza katılabilir ve kendinizi ölçebilirsiniz.
Kariyer.net gibi sitelere cvlerinizi ve sertifikalarınızı rahatlıkla girebilirsiniz.
Maria Montessori Diyor ki ;
“"Bizim işimiz öğretmek değil, emici zihne gelişim çalışmalarında yardımcı olmaktır. Bizim yardımımızla, çocuğa akıllıca davranarak, fiziksel yaşamının ihtiyaçlarını anlayarak ve onun zekasını besleyerek, emici zihnin çalışma süresini uzatabilirsek, ne harika olurdu!”
Kültür ve sanattaki, tüm bilim ve endüstrilerdeki insanlığa fayda sağlayan tüm büyük başarıların, genellikle karanlıkta ve büyük zorluklar altında mücadele eden insanların çalışmaları sayesinde olduğunu çocuklara anlamaları sağlanmalıdır; derin bir tutkuyla, içsel bir ateşle yönlendirilen insanlar, araştırmalarıyla, çalışmalarıyla sadece kendi zamanlarında yaşayan insanlar için değil, aynı zamanda geleceğin insanları için de yeni faydalar yaratmak için. Bu fedakarlığın asaletini çocuklara aktarmalıyız."
maria montessori
Maria Montessori
Kursiyer Yorumları

Nalan Altınörs

Rated 5 out of 5

7 yıllık devlette öğretmenim. Montessori eğitimi diye hep duyardım. Meliha öğretmenim vasıtasıyla 7 Renk Akademi ile tanıştım. Sertifikamı da aldım. Sınıfımda çocuklarıma uygulamak için biraz materyal eksikliğim var. Onlar içinde velilerimle görüşeceğim. Montessori harika bir eğitim sistemi. İstanbul grubumda olan arkadaşlarım ve şahsım adına bizle her an ilgilenen Cansu hanım başta olmak üzere ,Ferdane ve Gökhan hocalarıma ayrı ayrı teşekkür ederim.

Yıldız Temel

Rated 5 out of 5

Okul açma düşüncem var. Türkiye’de montessori eğitmen eğitimini doğru alabileceğim tek yer burası. Okul açarken de destek alacağım. Türkan hocama ve Gökhan hocama teşekkür ederim.

Seçil Gür

Rated 5 out of 5

Benim anaokulum var. Okulumu montessori anaokuluna çevirdim. Hem eğitim hem de montessori materyalleri konusunda verdikleri desteklerden dolayı Selçuk beye, Gökhan beye, Cansu hanıma çok teşekkür ederim.

Nergiz Yalçın

Rated 5 out of 5

2020 yılında farklı bir yerden eğitim almıştım. Ama internetten çalışmalara bakarken yanlış giden bir şeyler olduğunu farkettim. Elimde sertifikam vardı ancak neden internette gördüğüm öğretmenler gibi yapamıyordum? Mezun olduğum üniversiteden bir hocam Selçuk beyin telefonunu verdi. Uzun uzun konuştuk. Daha sonra Cansu hanım beni aradı ve yeni açılan montessori eğitici eğitime dahil etti. Eğitimi bitirdim ve şu an etkinlik videoları çekiyorum. Siz harika bir ekipsiniz.

Sevda Barış

Rated 5 out of 5

Cansu hanım ve diğer ekip çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Montessori eğitmen eğitimi işte budur diyeceğim bir eğitim oldu. Grubumuzda uyum içindeydi ve halen görüşüyoruz.

Yaren Yağız

Rated 5 out of 5

Tavsiye üzerine İstanbul’da ki eğitiminize katıldım. Ferdane hocama ve Gökhan hocama sonsuz teşekkürlerimi sunarım. Beni bambaşka bir dünyaya götürdüler. Eğitim öncesi montessori eğitiminin bu denli büyük kapsamlı olduğunu bilmiyordum. Emeği geçenlere teşekkürler.

Zeynep Yılmaz

Rated 5 out of 5

Gökhan Kayılı hocamdan eğitim almak büyük bir zevkti. Montessori eğitmen eğitimi programı Ankara grubundaydım. Dolu dolu 6 hafta geçirdik. Artık öğrendiklerimi öğrencilerime aktarma zamanı. Teşekkürler.

Elif Aydemir

Rated 5 out of 5

2018 yılında başka bir kurumdan montessori eğitmen eğitimi almıştım. Ama içime sinmeyen bir şeyler vardı. 7 Renk Akademiden montessori eğitmen eğitimi almaya karar verdim. Evet gerçekten 2018 yılında diğer kurumdan aldığım eğitim hiç bir şeymiş. İyi ki varsın 7 Renk Akademi.

Ceren BAKIR

Rated 5 out of 5

Montessori eğitmen eğitimine katıldım. Ferdane hanımın anlatımına bayıldım. Harika bir eğitim oldu. Gerçekten işi hakkı ile yapan bir kurumsunuz.

Uzaktan Eğitim Online Seminer

İletişim : 0545 965 1490

Merhaba. Ben Cansu MADEN

Size bu eğitimde ben destek olacağım. Arayarak yada whatsapp - telegram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.