Montessori Eğitmen Eğitimi Uzaktan Eğitim

Kayıtlı: 20 öğrenci
Video: 900
Seviye: İleri

Yüz Yüze Çalışma Saatleri

Monday 09:30 - 18:00
Tuesday 09:30 - 18:00
Wednesday 09:30 - 18:00
Thursday 09:30 - 18:00
Friday 09:30 - 18:00
Saturday 09:30 - 18:00
Sunday Closed

İletişim Formu

Sorularınızı İletebilirsiniz
montessori egitmen egitimi 7 renk 2

Montessori Eğitmen Eğitimi Uzaktan Eğitim

Montessori, bağımsız etkinliklere, pratik öğrenmeye ve işbirlikçi oyunlara dayalı bir öğretim yöntemidir. Montessori sınıfında, çocuklar öğrenirken yaratıcı seçimler yaparlar ve sınıf ve yüksek nitelikli öğretmenler, süreci yönlendirmek için yaşa uygun etkinlikler sağlar. Çocuklar, gruplar ve bireyler halinde dünyayı keşfeder, deneyimler ve tam potansiyellerini gerçekleştirirler.

Montessori sınıfı, belirli yaşlardaki çocukların ihtiyaçlarını karşılayabilecek güzel tasarlanmış bir ortamdır. Doktora Maria Montessori, bu sınıflarda deneyimsel öğrenmenin dil, matematik, bilim, müzik, sosyal etkileşim vb. konularda daha derin bir anlayış sağlayabileceğini buldu.

Çocuklar kendi deneyimlerinden ve kendi hızlarında öğrenebilirler, herkesin doğuştan gelen merakına her zaman cevap verebilir ve yaşam boyu öğrenme için sağlam bir temel oluşturabilirler.

Akademimiz Maria Montessori’nin çalışmalarının bütünlüğünü korumak ve eğitmen eğitimi ile ülke standartlarını teşvik etmek için kuruldu. Bugün 7 Renk Akademi;Çocuk gelişimi alanlarındaki çağdaş araştırmalarla işbirliği yaparak Maria Montessori’nin vizyonunu desteklemeye devam ediyor.

montessori uzaktan eğitim
montessori uzaktan eğitim 3

Montessori, öncelikle uygulamalı öğrenmeye, bağımsız inovasyona ve işbirlikçi oyunlara dayanan bir eğitim yöntemi olarak kabul edilir. Montessori sınıflarındaki çocuklar ders çalışırken genellikle çeşitli yaratıcı kararlar verirler. Aynı zamanda Montessori öğretmenleri, tüm öğrenme sürecini yönlendirmek için sınıfta yaşa uygun etkinlikler (çocuklar için) sağlamalıdır. Çoğu çocuk bireysel olarak ve küçük gruplar halinde çalışarak, bilginin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak için keşfeder.

Montessori Hayat Boyu Öğrenmedir

Montessori sınıfları, belirli yaşlardaki çocuklar için özenle tasarlanmıştır. Dr., Maria Montessori tarafından keşfedilmiştir. Başarılı bir Montessori öğretmeni olmayı planlıyorsanız, 21. yüzyıl sınıflarında doğru yöntemi benimsemenize yardımcı olacak 7 Renk Akademinin Montessori öğretmeni yetiştirme kurslarını seçebilirsiniz. Montessori öğretmenliği eğitiminizi dünyanın her yerinden esnek bir zamanda ve kendi hızınızda online olarak takip edebilirsiniz.
Bir Montessori öğretmeni olmayı düşünüyorsanız, 7 Renk Akadem tarafından sağlanan Montessori öğretmen eğitimi sertifika kursları, çocuklarınızı eğitmenin özel biçimini anlamanıza ve onlar için uygun bir ortam yaratmanıza yardımcı olacaktır. Program, Montessori öğretim yöntemleri konusunda rehberlik edecek ve gözlem ve analiz becerilerinizi geliştirecektir.  Montessori eğitimini online olarak öğrenebilirsiniz. 

Genç öğrencilerin farklı ihtiyaçlarını karşılamak için özel olarak uzaktan eğitim Montessori eğitimi diploma kursu tasarlamıştır. Plan, çocuk gelişiminin önemini ve çocukların başarısını artırmada öğretmenlerin rolünü teşvik etmektedir. Bu Montessori kursu sayesinde kursiyerler, okul öncesi çocukların ihtiyaçlarını anlayabilir ve onlara kaliteli bir eğitim verebilecek montessori eğitmeni olmak için gerekli bilgi ve becerileri edinme fırsatı verebilir. Bu, okul öncesi çocukların fiziksel, entelektüel, sosyal, duygusal ve ruhsal olarak özgürce eğlenmelerine yardımcı olur.

Uzaktan Eğitim Montessori Eğitmen Yetiştirme Programımız eğitmenlerin çocukları görme ve anlama şeklini değiştiriyor. Çocuklara saygı duyulması, benzersiz bireyler olarak muamele görmesi ve kendi kararlarını verme hakkına sahip olması gerektiğini öğrendiler. Montessori  kurslarımız size başarılı montessori eğitmeni olmak için ihtiyacınız olan bilgi, beceri ve tutumları sağlar.

Çocuklar çevrelerindeki dünyayı öğrenmekle doğal olarak ilgilenirler ve doğal meraklarıyla gelişebilirler. Montessori eğitimi, doğal gelişimi destekleyen ve çocukların mutlu yetişkinler olmaları ve topluma katkıda bulunmaları için ihtiyaç duydukları temel becerileri geliştirmelerini sağlayan bir ortam sağlar.

Montessori okulları pratik, öz-yönetimli, işbirlikçi ve eğlenceli öğrenmeyi teşvik eder. Montessori çocukları, tutku onları nereye götürürse götürsün, ilgi alanlarını takip eder; onlara güçlü bir akademik eğitim, liderlik, öz disiplin, sorumluluk, bağımsızlık, inisiyatif ve sevgi verir. 

Ayrıca ilerleyen süreçte yüz yüze eğitim almak isterseniz indirimli olarak montessori eğitmen eğitimi yüz yüze programlarımızdan faydalanabilirsiniz.

  • Uzaktan eğitimimiz sizler için çekimlerini yaptığımız 48 adet videodan oluşmaktadır.
  • Eğitim sonunda eğitmen eğitimi belgeniz kargo yolu ile tarafınıza ulaştırılacaktır.
  • Eğitimimiz herkese açıktır.
  • Kariyer.net gibi sitelere cvlerinizi ve sertifikalarınızı rahatlıkla girebilirsiniz.
Maria Montessori Diyor ki ;
Henüz herhangi bir kontrol gücü geliştirmemişken çocuğun istediğini yapmasına izin vermek, özgürlük fikrine ihanet etmektir... Bunun yerine gerçek özgürlük, gelişmenin bir sonucudur; eğitimin desteklediği gizli rehberlerin geliştirilmesidir.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çocukları gözlemledikçe, ruhlarının canlılığını, yaptıkları her şeyde gösterdikleri azami çabayı, hayatın tüm olaylarına getirdikleri sezgiyi, dikkati ve odaklanmayı ve yaşama sevincini görüyoruz.
maria montessori
Maria Montessori
Kursiyer Yorumları
Uzaktan Eğitim Online Seminer

İletişim : 0545 965 1490

Merhaba. Ben Cansu MADEN

Size bu eğitimde ben destek olacağım. Arayarak yada whatsapp - telegram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.