İlkokul Montessori Eğitmen Eğitimi

Kayıtlı: 36 öğrenci
Seviye: İleri

Yüz Yüze Çalışma Saatleri

Monday 09:30 - 18:00
Tuesday 09:30 - 18:00
Wednesday 09:30 - 18:00
Thursday 09:30 - 18:00
Friday 09:30 - 18:00
Saturday 09:30 - 18:00
Sunday Closed

İletişim Formu

Sorularınızı İletebilirsiniz
ilkokul montessori egitmen egitimi

İlkokul Montessori Eğitmen Eğitimi

“Başarının sırrının, uyanmakta olan ilgide doğru hayal gücünün kullanımında ya da ilgi çekici tohumların çekici edebi ve resimsel materyaller tarafından ekilmiş, ancak hepsinin büyük ölçüde sarsıcı bir ilham kaynağı olan merkezi bir fikirle ilişkili olduğu uyarısının yattığı bulunmuştur. Herkesin, bilinçli ya da bilinçsizce, Yaşamın Büyük Amacına hizmet ettiğini planlayın. ” Maria Montessori
 

Montessori Hayat Felsefesidir.
Bu deneyim sadece bilgi ve becerilerini değil aynı zamanda yaşamının geri kalanı için öğrenme konusundaki tutumunu da şekillendirir.   
Altı yaşındaki çocuk Montessori ilkokulunda  ilk sınıfa geldiğinde, bu yeni ortamda tanıdık olanı bulacak. İlkokul sınıf ortamı, bağımsız öğrenmeyi desteklemek için güzel ve düşünceli bir şekilde hazırlanmıştır; çocuk merkezli, yetişkin merkezli değil. Açık havada ve sadece doğada gerçekleşebilecek öğrenme türlerine erişim var. İlkokul sınıfından güzel, davet edici Montessori materyallerinin çoğu, çocuğunuzun onları genişleyen zihne uygun yeni yollarla kullanacağı ve dil, matematik ve fen alanlarında kendi keşiflerini yapacağı ilkokulda da bulunur.

montessori ilkokul eğitmen eğitimi
montessori ilkokul eğitmen eğitimi

Maria Montessori der ki :

“Bu yaştaki eğitimin ikinci bir tarafı, çocuğun ahlaki alanı araştırması, iyiyle kötüyü birbirinden ayırması ile ilgilidir. Artık alıcı değildir, izlenimleri kolaylıkla emer, ancak yalnızca gerçekleri kabul etmekten memnun değil. Ahlaki faaliyet, öğretmenlerininkinden oldukça farklı olacak olan kendi yargısını kullanmak istediğini geliştirir. ” 

İlkokul müfredatı, 6 ila 10 yaş arasını kapsamaktadır

Çocuklar küçük gruplar halinde çalışır ve hayal gücünü ve zekayı harekete geçiren çeşitli projelerde sorgulamaya dayalı öğrenmeyi gerçekleştirir. İyi eğitimli Montessori öğretmenlerinden alınan dersler, çocukların düşünme becerilerini geliştirmelerine ve yaşam sanatını öğrenmelerine yardımcı olan görevleri çözmelerini sağlar.
Bu yaş grubundaki çocuklar, evreni ve onun içindeki yerini anlamaya çok meraklıdır ve kültürün tüm yönlerini özümseme yetenekleri sınırsızdır. İlkokul öğrenimi sınıf dışında coğrafya, biyoloji, tarih, dil, matematik, fen, müzik ve sanatın tüm alanlarını, her alanda araştırmayı, kütüphaneleri, planetaryumları, botanik bahçeleri, bilim merkezlerini, fabrikaları, hastaneleri vb. kapsar. Bu kapsayıcı eğitim yöntemi, tüm insanlığa karşı sorumluluk duygusunu teşvik eder. Dünyaya katkıda bulunmanın doğal arzusu budur. Öğrencilerin gelecekteki Montessori metot öğretmenleri olarak mesleki becerilerini geliştirmeyi amaçlar.

Çocuklar, küçük gruplar halinde, hayal gücünü ve zekayı harekete geçiren çeşitli çalışmalar üzerinde araştırma tarzında bir öğrenmeyle çalışırlar. 7 Renk Akademiden eğitim almış bir Montessori eğitmeni tarafından verilen dersler, çocukları akıl yürütme becerilerini geliştirmelerine ve yaşam sanatlarını öğrenmelerine yardımcı olacak etkinliklere yönlendirir.

Montessori İlkokul Eğitmen Eğitimi Programı Hakkında Bilgi

  • Montessori İlkokul Eğitmen Eğitimi (7 Hafta Sonu)

Kimler Katılabilir?
Eğitimlerimize herkes katılabilir.
Eğitim Saati : 294 Saat  (Proje dahil)
Eğitim Saatleri: Hafta sonları 10:00-17:00 Arası
Nasıl iletişim kurabilirim:
Telefon: 0545 965 1490 ı arayarak veya whatsapp dan yazarak iletişim kurabilirsiniz.
Hangi İllerde Açılıyor: Montessori İlkokul Eğitmen Eğitimi programımız şimdilik sadece İstanbul ve Ankara’da açılmaktadır. Diğer eğitimimiz montessori 3-6 yaş eğitmen eğitimi eğitimi için buraya tıklayın.

  • 7 Renk Akademi ve Üniversite Sertifikalarınızı rahatlıkla Kariyer.net ve diğer sitelere referans olarak verebilirsiniz.
Kursiyer Yorumları

Nilay Güney

Rated 5 out of 5

2014 yılında Uluslararası Montessori Okulları Eğitim Derneği eğitmenlerinden İzmir’de montessori eğitmen eğitimi almıştım. Aradan uzun zaman geçti. Hem yeni bilgiler öğrenmek hem de değerli hocalarımla bir arada olmak için bu eğitime katılacağım.

Sinan Menteşe

Rated 5 out of 5

7 Renk akademinin daha önce oyun terapisi eğitimine katılmıştım. Oldukça verimli geçmişti. Filiz hocama teşekkür ederim. İlkokul montessori eğitmen eğitimini büyük bir heyecanla bekliyorum.

Hatice Kübra Yılmaz

Rated 5 out of 5

Okul öncesi öğretmeniyim. 2017 de montessori eğitmen eğitimi aldım 7 Renk Akademiden. Çocuklarım o zaman 2-4 yaşlarındaydı. Şimdi büyüdüler. Çocuklarım için ayrıca ilkokul montessori eğitimini de almayı düşünüyorum. İlgileri için teşekkür ederim.

Ahmet Gürbüz

Rated 5 out of 5

Sınıf öğretmeniyim. Montessori eğitmen eğitimine katıldım. 3-6 yaş eğitimini aldım. Şimdi ilkokul montessori eğitmen eğitimini de alacağım. Kendimizi ne kadar geliştirirsek, çocuklara o kadar faydamız olur.

Uzaktan Eğitim Online Seminer

İletişim : 0545 965 1490

Merhaba. Ben Cansu MADEN

Size bu eğitimde ben destek olacağım. Arayarak yada whatsapp - telegram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.