Favorilere Ekle

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 10

Kayıtlı: 818 öğrenci
Seviye: İleri

Yüz Yüze Çalışma Saatleri

Monday 09:30 - 18:00
Tuesday 09:30 - 18:00
Wednesday 09:30 - 18:00
Thursday 09:30 - 18:00
Friday 09:30 - 18:00
Saturday 09:30 - 18:00
Sunday Closed

İletişim Formu

Sorularınızı İletebilirsiniz
10.seminer

Okul Öncesi Eğitim Semineri

Konular:

  • Çocukların Hayatında Ölüm ve Yas
  • Montessori Temelli Doğa Eğitimi
  • Erken Çocuklukta Ritim ve Hareket Atölyesi
  • Erken Çocuklukta Scamper Eğitimi

Bu eşsiz eğitimleri kaçırmayın.

Eğitim sonrasında 4 adet eğitim sertifikası adresinize kargo ile gönderilecektir.
Eğitim sonunda 0544 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.
Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır.

SCAMPER Anlamı  SCAMPER nedir?

SCAMPER, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli yaratıcı nesil çığır açan teknolojileri temsil eder: bunlardan bazılarını , başka şeylerle değiştirebilirsiniz ve iyileştirmeler getirip getirmeyeceğini anlayabilirsiniz.
Kombinasyon
Bir fikir tek başına çalışmayabilir, ancak daha verimli sonuçlar için onu birden fazla fikir, süreç veya ürünle birleştirebilirsiniz.
Uyarlama
Bir problemi çözme fikri başka bir problemi çözmek için kullanılabilir
Değiştir
Size ek bilgi verip vermediğini veya sürece değer kattığını görmek için durumunuzun veya probleminizin bir yönünü değiştirin

Onu işin başka bir yönüne koyun
‘e benzer kullanım “uyarlama” Mevcut fikirlerin veya kavramların beklenenden farklı amaçlar için kullanılmasıyla ilgilidir.
Eliminasyon :
Basitleştirmek için verimsiz süreçlerin ortadan kaldırılması
Ters süreç veya ürün yönü
İşleri tersine yapmak
Bu farklı teknolojilerin birleşimi, kurumsal zorlukların veya sorunların üstesinden gelmek için kullanılabilecek benzersiz ve yenilikçi bir yöntem olan SCAMPER’ı yaratır.

Doğa Eğitimi Nedir? 

Eğitim, dünyadaki diğer birçok bilim insanı tarafından kanıtlandığı gibi, dünyayı değiştirmek için kullanılabilecek en güçlü ve baskın etkidir, bu nedenle dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için doğa eğitiminin önemi konusunda kendimizi eğitmemiz gerekiyor. Çevre eğitimine derinlemesine dalmadan önce, hepimiz bunun arkasındaki kavramı anlayacağız.

doğa eğitimi
doğa eğitimi

Eğitim hakkında konuştuğumuzda, çevre eğitiminin neden önemli olduğunu anlamak çok önemlidir. Çevremizi nasıl şekillendirdiğimizden sorumlu olduğumuzu hatırlayalım, çünkü yalnızca çevresel yıkımın olumsuz etkilerinin farkındalığı, çocuklarınız için güvenli ve emniyetli bir gelecek inşa etmemize yardımcı olabilir.

doğa eğitimi, öğrencilerin çevrenin zararlı sorunlarını tanımaları ve çözmeleri için doğa anayı keşfetmelerine yeni bir anlam kazandırır ve ayrıca vücudun bazı hastalıklara karşı bağışıklığını geri kazandırmak için egzersizler yaparak sağlıklarını korumalarına yardımcı olur. Bu alandaki eğitim, öğrenciler gerçek dünya problemlerini çözecekleri için problem çözme tekniklerine yeni bir anlam kazandıracaktır. Ayrıca geleceğin kanıtı olarak bugünün ötesini düşünecek ve durumu derinlemesine araştıracak ve gelecekte doğayu korumak için önlemler alacaklardır. Ayrıca, liderlik niteliklerini gösterecek ve gruplarının, insanların herhangi bir yere çöp atmalarını engellemelerine ve çevreyi iyileştirmek için yalnızca plastik olmayan ürünleri kullanmaları için diğerlerini eğitmelerine yardımcı olacaktır. 

Çevre Aktivistleri Yetiştirmek 

Öğrencileri doğa konusunda eğittiğimizde ve onları hayatlarının önemli bir parçası olarak doğayı koruma konusunda inisiyatif almaları konusunda motive ettiğimizde, çevre aktivisti olacaklar. ihtiyacının farkındalığı. ve doğa eğitiminin toplumun tüm kesimlerindeki önemi gittikçe anlaşılacaktır.

Çocuk ve Ritim

Hayatın çok erken bir döneminde çocuklar ritmi tanımlamaya başlarlar, hatta müziğin ritmine girerler. Sonuçta müzik ruhlarımıza dokunmak içindir! Müzik ayrıca bir çocuğun erken gelişimini destekleyen bilişsel faydalar sağlar. 
İşte müziğin çocuğunuzun gelişimine yardımcı olmasının en önemli 5 nedeni.

1. Müzik, çocukların duyusal gelişimini geliştirir.
Nasıl tat, doku ve renk çocukların duyularını geliştirmelerine yardımcı oluyorsa, müzik de öyle. Bir çocuğu farklı müzik türlerine maruz bırakmak, beyindeki hücreler arasında daha fazla yol oluşturmaya yardımcı olabilir. Bu etki, müziği dans gibi çeşitli etkinliklere bağlarken daha da büyüktür.

2. Müzik okuryazarlığı geliştirebilir ve okuryazarlığı geliştirebilir.
Bebekler çocukluktan itibaren farklı sesler duyabilirler. Birkaç hafta sonra bebek annesinin sesini diğerlerinin seslerinden ayırt edebilir. Müziğe dokunarak, çocuğun sesleri ve kelimeleri deşifre etme konusundaki doğal yeteneği gelişir.
tekerleme söylemek, çocuğunuzun seslerdeki kalıpları belirlemeyi ve bunları tekrarlamayı öğrenmesine yardımcı olabilir. Müzik ayrıca çocukların şiirlerde ve şarkılarda sırada ne olduğunu tahmin etmelerine yardımcı olur ve çocuklar bu kalıpları nasıl oluşturacaklarını bilirler. Çocuklar bu becerileri kazanarak okuryazarlık, yazma ve matematik becerilerinin temellerini atmış olurlar.

3. Müzik ruh halini yükseltir
Birçok ebeveyn çocuklarını ninniler ve şarkılarla sakinleştirir. Müzik bir çocuğu sakinleştirebildiği gibi, ruhunu da yükseltebilir.
İpucu: Çocuğunuzun günlük programında oyun zamanı, uyku zamanı veya diğer anları temsil etmek için müzik kullanabilirsiniz.

4. Müziğin küçük çocuklara etkisi
Çocuğunuz belirli şarkılarla dans ediyor olabilir veya belirli şarkıların diğerlerinden daha popüler olduğunu görebilirsiniz.
Müzik, çocuğun hareket etme eğilimini destekler ve ince motor becerileri ile büyük motor becerilerini geliştirir. Ayrıca, ritim çok eğlenceliyse, yürümeye başlayan çocuğunuzun yukarı ve aşağı hareket ettiğini fark edeceksiniz. Bu kas gelişimi, güç ve dengeye yardımcı olur.

Belgelerinizi secretcv.com , kariyer.net , eleman.net gibi web sitelerine eklemeniz faydanıza olacaktır.

Diğer paket programlarımız için tıklayın

Kursiyer Yorumları

melisa 7 renk

İletişim : 0544 965 1490

Merhaba. Ben Melisa KIRLI

Size bu eğitimde ben destek olacağım. Arayarak yada whatsapp - telegram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.