Favorilere Ekle

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 4

Kayıtlı: 750 öğrenci
Seviye: İleri

Yüz Yüze Çalışma Saatleri

Monday 09:30 - 18:00
Tuesday 09:30 - 18:00
Wednesday 09:30 - 18:00
Thursday 09:30 - 18:00
Friday 09:30 - 18:00
Saturday 09:30 - 18:00
Sunday Closed

İletişim Formu

Sorularınızı İletebilirsiniz
4.seminer

Uzaktan Eğitim Online Çocuk Gelişimi Seminer Konuları 4.Paket Eğitimi

4 Konu 4 Hologramlı Sertifika

  • Okul Öncesi Dönemde Gems Eğitimi
  • Okul Öncesi Dönemde Pantomim
  • Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite
  • Drama ve Müzikal Terapi

Konferans çekimdir. Eğitim sonrasında 4 adet eğitim sertifikası adresinize kargo ile gönderilecektir.
Eğitim sonunda 0545 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.
Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır. Sertifikalarınız anlaşmalı kargo firması tarafından adresinize gönderilecektir.

Bu eğitimde sertifikaları online pdf olarak’ta alabilisiniz.

Pantomim Hakkında

İlk olarak, pantomim bir iletişim biçimi olarak sınıflandırılabilir. Bu sanat formu, bir kutuya hapsolmuş bir insan gibi basit bir hikayeyi, denemelerin üstesinden gelme ve umutsuzluk gibi karmaşık ve zorlu bir konuyu ifade etmek için kullanılabilir. Pantomim yaparken siyah elbise ve beyaz eldiven giyecek, yüzünüze beyaz makyaj yapacaksınız. İzleyicinin mimin yüz ifadelerini ve jestlerini net bir şekilde görebilmesi için mimin yüzü ve elleri vurgulanmıştır. Bu pantomimin önemli bir parçasıdır çünkü pantomim yaparken hiç konuşmazlar. Pantomimin “eylemler kelimelerden daha yüksek sesle konuşur” ifadesini yepyeni bir boyuta taşıdığı söylenebilir.

cocuk gelisimi semineri 4
çocuk gelişimi semineri 4

Pantomim, kelimeler olmadan iletişim kurmak için yapılan ikonik jestleri ifade eder. Dilin kökenine ilişkin jest teorisi, mimik aşamasının konuşmadan önce geldiğini ve atıfta bulunulan ilk iletişim biçimi olduğunu belirtir. Bununla birlikte, jest teorisi, pantomimin tek bir süreç olduğuna inanır ve üretilebileceği çeşitli yollar arasında ayrım yapmaz. Burada, iki yeni pandomim alt kategorisinin önerilerine dayalı olarak pantomimleri sınıflandırmak için bir şema geliştirmeye çalışıyoruz ve sonuçta beş ikonik hareket kategorisi için son bir şema elde ediyoruz. Bu şemayı, kullanılan mim kategorisi ile temsil edilen eylem ve/veya nesne türü arasındaki ilişkiyi kurmak için kullanırız.

Müzik terapisi

İnsanları sağlık, işlev ve esenlik hedeflerine ulaşmalarında aktif olarak desteklemek için müziği kullanan, araştırmaya dayalı bir ortak sağlık uzmanıdır. Her yaştan insanın fiziksel ve zihinsel sağlıklarını yönetmelerine ve yaşam kalitelerini iyileştirmelerine yardımcı olabilir.
Müzik terapiye katılmak veya yararlanmak için müzisyen olmanıza gerek yoktur. Nitelikli müzik terapistleri, herkes için müzik deneyimleri planlar ve sağlar. Her seans insanların ihtiyaçlarına ve hedeflerine göre ayarlanır.
Müzik terapistleri, her yaştan, yetenekten veya geçmişe sahip insanları desteklemeye kendini adamıştır. Yeni doğanlardan yaşlılara kadar tüm yaş grupları için çalışırlar.
Müzik terapisi zihinsel sağlığı ve esenliği iyileştirebilir

Araştırmalar, müzik terapisinin zihinsel sağlığı ve esenliği iyileştirebileceğini gösteriyor. Şunlara yardımcı olabilir:
Kaygı veya stresi azaltın
Ruh halini ve enerji seviyelerini düzentin
Motivasyonu artırın
Öfke ve depresyonu yönetin
Zorlayıcı davranışları yönetin.
Müzik terapisi konuşma, iletişim ve sosyal becerileri geliştirebilir
Araştırmalar müzik terapisinin konuşma, iletişim ve sosyal becerileri geliştirebileceğini gösteriyor. Şunlara yardımcı olabilir:
Sözlü ve sözlü olmayan iletişimi geliştirin
Beden dili işlevini geliştirin
Sosyal iletişim becerilerini artırın
Sosyal etkileşimi artırın
Bağımsızlığı artırın
Durumlarla başa çıkmanın yeni ve olumlu yollarını sağlayın.

Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu:
DEHB sadece bir çocukluk hastalığı değildir. DEHB belirtileri çocuklukta başlasa da, DEHB ergenlik ve yetişkinliğe kadar devam edebilir. Çocuk ergenliğe girdikçe hiperaktivite gelişecek olsa da, dikkatsizlik, kafa karışıklığı ve zayıf dürtü kontrolü sorunları genellikle ergenlik ve yetişkinlik boyunca devam eder. 

DEHB nasıl olur?

Mevcut araştırmalar, DEHB’nin genler ve çevre arasındaki etkileşimden veya genetik olmayan faktörlerden kaynaklanabileceğini göstermektedir. Diğer birçok hastalık gibi, DEHB’ye çeşitli faktörler neden olabilir:
Genler
Hamilelik sırasında sigara içmek, içki içmek veya uyuşturucu kullanmak
Yüksek düzeyde kurşun gibi çevresel toksinlere erken maruz kalma
Düşük doğum ağırlığı
Beyin hasarı

Gems Eğitimi

Gems, sınıfı fen ve matematik etkinliklerine katılmanın teşvik edici bir yolu olarak sunar. Diğer standart eğitim modellerine kıyasla yüksek kaliteli, esnek bir müfredat içerir.
Great Exploration Math and Science (GEMS), teşvik edici ve etkili fen ve matematik etkinliklerini sınıfa getiren yüksek kaliteli, esnek bir müfredattır. GEMS etkinliğinin amacı, temel bilimsel kavram ve yöntemleri anlatırken hayal gücünü harekete geçirmektir.
Gems eğitiminin amacı çok güzel sorular sormaktır. Sorularla sınıfta deneyim, geri bildirim olarak geri bildirim sağlar. Öğretmenin sorduğu aynı tür sorular, her zaman aynı tür çocuğu yetiştirmek anlamına gelir. 

Belgelerinizi secretcv.com , kariyer.net , eleman.net gibi web sitelerine eklemeniz faydanıza olacaktır.

Diğer paket programlarımız için tıklayın

Kursiyer Yorumları
melisa 7 renk

İletişim : 0544 965 1490

Merhaba. Ben Melisa KIRLI

Size bu eğitimde ben destek olacağım. Arayarak yada whatsapp - telegram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.