Favorilere Ekle

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 7

Kayıtlı: 410 öğrenci
Seviye: İleri

Yüz Yüze Çalışma Saatleri

Monday 09:30 - 18:00
Tuesday 09:30 - 18:00
Wednesday 09:30 - 18:00
Thursday 09:30 - 18:00
Friday 09:30 - 18:00
Saturday 09:30 - 18:00
Sunday Closed

İletişim Formu

Sorularınızı İletebilirsiniz
7.seminer

Yine 7 Renk Akademi’den harika bir seminer paketi

Konular:

  • Çocukluk Travmalarının Yarattığı Psikopatolojik Rahatsızlıklar
  • Okul Öncesi Eğitimde Waldorf ve Reggio Emilia Yöntemi
  • Erken Çocuklukta Sosyal Gelişim ve Önemi

Eğitim sonrasında 4 adet eğitim sertifikası adresinize kargo ile gönderilecektir.

Eğitim sonunda 0544 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.
Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır.

Dilerseniz pdf olarak sertifikanızı online alabilirsiniz.

Waldorf Eğitimi Nedir?

Waldorf Eğitimi, yaklaşık 100 yıl önce

waldorf eğitimi
waldorf eğitimi

Avusturyalı filozof, sosyal reformcu ve vizyon sahibi Rudolf Steiner tarafından Avrupa’da geliştirilen küresel bir bağımsız okul hareketidir. Bugün, Waldorf Eğitimi, dünya çapında 60’tan fazla ülkede yaklaşık 1.000 okul ve yaklaşık 2.000 erken çocukluk programına sahiptir. 

Waldorf eğitiminde öğrenme süreci temelde üç yönlüdür; kafa, kalp ve elleri içerir veya düşünce, duygu ve davranışları içerir. Bu, Waldorf öğretmenlerinin akademik, sanatsal ve pratik becerileri bütünleştiren kurslar ve yöntemlerle her çocuğu yetiştirmesi ve çekmesi için temeldir.

 Waldorf Eğitimi, 1919 yılında Rudolf Steiner ve Emile Molt tarafından antroposofiye dayalı olarak kurulmuştur. Antropolojinin özü, insanların kendi ruhsal gelişimleri yoluyla kendilerini ve dünyayı dönüştürme bilgeliğine sahip oldukları inancıdır. Bu amaçla, Waldorf Eğitiminin birincil amacı, insanlığın gelişimine hizmet etmek için her çocuğun benzersiz potansiyelini ortaya çıkarmaktır. Müfredat, öğretim yöntemleri ve öğretim yöntemleri bu potansiyeli gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. 

Waldorf Pedagojisinin Temelleri

Waldorf Eğitiminin öncülü, çocukluğun üç farklı aşamadan oluştuğudur, her aşama doğumdan yedi yıla (erken çocukluk), yedi ila 14 yıl (erken çocukluk) kadar yaklaşık yedi yıldır. ve 14 yıl. 21 yaşına kadar (ergenlik). Her aşama çocukların zihinsel, duygusal, fiziksel ve ruhsal olarak dünyaya yaklaşma ve hissetme biçimlerini şekillendirir ve bu da öğrenme biçimlerini şekillendirir. Waldorf eğitimcileri, müfredatın ve öğretim yöntemlerinin bu gelişim aşamalarına uyum sağlaması gerektiğine ve her aşamanın çocukluğun gelişimi ile birlikte geliştiğine inanırlar.

Waldorf eğitimi almış kişiler yaşam boyu öğrenmeye tutkuyla bağlıdırlar.
Waldorf okulunun eğitimi, yarışma ve sınav sonuçlarıyla ölçülmez, bir ömür boyu yolculuk olarak kabul edilir. Çocukların dünyaya olan doğal ilgilerine uygun şekilde yanıt veren bir eğitim yöntemi, kaçınılmaz olarak çocukların daha fazla öğrenme arzusunu harekete geçirecektir.

Waldorf Okulu bazen yanlışlıkla bir “sanat okulu” olarak kabul edilir, çünkü burada tüm disiplinleri disiplinler arası bir tarzda ören güzel, pratik ve sahne sanatları kurslarının derinliğini bulabilirsiniz. Ancak ilginç olan, bilimin birçok Waldorf okulu mezunu için bir kariyer haline gelmesi ve bu ilginin yıllar süren keşif, icat ve keşifler yoluyla gelişmesidir.

Reggio Emilia Eğitim Nedir?

Reggio Emilia’nın erken çocukluk eğitimine yaklaşımı, küçük çocukları kendi dünyalarını merak eden ve etraflarındaki her şeyden öğrenme konusunda büyük potansiyele sahip insanlar olarak ele alır. Eğitim, psikoloji ve sosyolojinin etkisi, çocukları anlamaya çalışırken ve öğrenmeyi uygun şekilde teşvik ederken dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Reggio öğretmenleri, çocukları kendini ifade etme, iletişim, mantıksal düşünme ve problem çözmeyi teşvik eden eğitim fırsatlarına maruz bırakmak gibi çeşitli stratejiler kullanır.

Öğretmenin rolü

Öğretmen, Reggio Emilia sınıfında ikili bir rol oynar. Ana rolleri, çocuklarla birlikte öğrenmek ve bir rehber ve kaynak olarak grup öğrenme deneyimine katılmaktır. Reggio Emilia öğretmenleri, çocukların ve sınıf topluluğunun gelişimini her zaman dikkatli bir şekilde gözlemlemeli ve izlemelidir. Reggio öğretmenleri ayrıca kendileri hakkında bildiklerini ve öğrettiklerini yansıtmak için zaman ayıracaktır.

Öğretmen olarak Sınıf

Reggio Okulu’nun “üçüncü öğretmeni” olarak adlandırılır. Montessori yöntemi gibi, farklı ilgi alanlarının kolayca keşfedilmesine izin veren bir ortam oluşturmaya büyük özen gösterilir. Bahsi geçen dosyalar genellikle çocukların gözü önünde tutulur, böylece yıl boyunca kaydettikleri ilerlemeyi de görebilirler. Sofra takımları, masa örtüleri, bitkiler ve hayvanlar gibi gerçek ev eşyaları, rahat ve “sıcak” bir sınıf atmosferi yaratır.
Tüm bu ilke ve inançların birleşimi, Reggio Emilia sınıfını çocukların düşüncesini genişletmek için eğlenceli ve verimli bir yol, bir macera haline getirir.

Belgelerinizi secretcv.com , kariyer.net , eleman.net gibi web sitelerine eklemeniz faydanıza olacaktır.

Diğer paket programlarımız için tıklayın

Kursiyer Yorumları
melisa 7 renk

İletişim : 0544 965 1490

Merhaba. Ben Melisa KIRLI

Size bu eğitimde ben destek olacağım. Arayarak yada whatsapp - telegram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.