Favorilere Ekle

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 6

Kayıtlı: 520 öğrenci
Seviye: İleri

Yüz Yüze Çalışma Saatleri

Monday 09:30 - 18:00
Tuesday 09:30 - 18:00
Wednesday 09:30 - 18:00
Thursday 09:30 - 18:00
Friday 09:30 - 18:00
Saturday 09:30 - 18:00
Sunday Closed

İletişim Formu

Sorularınızı İletebilirsiniz
6.seminer

Uzaktan Eğitim Online Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Seminer Konuları 6.Paket Eğitimi

Konular :

 • Disleksi Eğitimi
 • Uygulamalı Drama ile Algı Açma Yöntemleri
 • Uygulamalı Oyun Terapisi
 • Uygulamalı Drama ile Sınıf İçi Etkinliklerde Fark Yaratmak
 • Sanat Terapisi
 • Çocukla Yoga
 • Okul Öncesi Dönemde Çocuk ve Drama
 • Okul Öncesi Dönemde Drama Örnekleri
  Konferans çekimdir.
  Eğitim sonunda 0545 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.
  Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır.

Sertifikalarınız anlaşmalı kargo firması tarafından adresinize gönderilecektir.

Bu eğitimde sertifikaları online pdf olarak’ta alabilisiniz.

Disleksi Nedir?

Disleksi bir öğrenme güçlüğüdür. Disleksi olan kişiler, iyi bir hızda ve hata yapmadan okumakta güçlük çekerler. Ayrıca okuma, heceleme ve yazmayı anlamakta zorluk çekebilirler. Ancak bu zorluklar bir zeka sorunu değildir. Disleksi, okumayı zorlaştıran yaygın bir durumdur. Bazı uzmanlar, insanların yüzde 5 ila 10’unun bundan muzdarip olduğuna inanıyor. Diğerleri, insanların %17’sinin disleksi belirtileri gösterdiğini söylüyor.

Disleksi olan kişilerin okuma becerilerini geliştirmelerine ve zorluklarla başa çıkmalarına yardımcı olabilecek öğretim yöntemleri ve stratejileri vardır.

Yetişkinlerde ve çocuklarda testler farklı olsa da, her yaştan insan disleksi için test edilebilir. Disleksi olan kişiler genellikle akıcı bir şekilde okumakta güçlük çekerler. Genellikle yavaş okurlar ve hata yaparlar. Okuduklarını nasıl anladıklarını etkileyebilir. Ancak diğer insanlar onlara okuduğunda, genellikle metni anlamakta sorun yaşamazlar.

Drama Semineri Nedir?

Drama, ‘eylem’ anlamına gelen Yunanca bir kelimedir ve oyuncuların bir hikayedeki olayları ve karakterleri canlandırdığı bir sahne performansına atıfta bulunur. Dramatik bir esere genellikle oyun denir. Sahne, yani bir tiyatro veya tiyatroda bir oyunun oynandığı alandır; Seyirci, yani tiyatroya gösteriyi izlemek için gelen insanlardır.
Bir tiyatroda başka bir kalabalıkla otururken canlı bir performans izlemek, herhangi bir oyundan keyif almanın en iyi yoludur.
Ne zaman bir oyun okursanız performansınızın zihinsel bir görüntüsünü oluşturmaya çalışmalısınız. Sık kullanılan oyun yazarlığı tarzı, türün tipik bir özelliği haline geldi.
Günümüzde bir oyun sadece salonda değil, radyo ve televizyon kanallarında da oynanabilmektedir. 

Oyun Terapisi Semineri Nedir?

Oyun terapisi, psikososyal zorlukları değerlendirmek, önlemek veya tedavi etmek için oyunu kullanan bir danışmanlık veya psikoterapi şeklidir. Oyun terapisi yetişkinler için kullanılabilir, ancak en yaygın olarak çocuklar için kullanılır.
Oyun terapisi sadece oyuncaklarla eğlenmek gibi görünüyor. Bununla birlikte, araştırmalar, oyun terapisinin çeşitli zihinsel sağlık sorunlarının ve davranış bozukluklarının tedavisinde etkili olduğunu göstermektedir

Kullanma nedenleri Çocuklar belirli konular hakkında konuşmak için bilişsel ve sözel becerilerden yoksundur. Örneğin, üzüntü çok karmaşık olabilir ve çocuklar duygu ve düşüncelerini kelimelerle ifade etmekte zorlanabilirler.
Oyun, çocukların sorunları çözmeleri için doğrudan bir yol olabilir. Sahneleri oynayabilir, belirli sorunlarla ilgilenebilir veya duyguları paylaşan karakterler yaratabilirsiniz.
Çocuklar duygularını genellikle oyuncaklarla ifade ederler. Sevdiğini kaybeden bir çocuk, bir arkadaşını özleyen üzgün bir karakteri canlandırmak için bir oyuncak bebek kullanabilir. Ya da aile içi şiddete tanık olan bir çocuk, oyuncak bebek evini, bir yetişkin kavga ederken yatağın altında saklanan bir çocuğu tasvir etmek için kullanabilir.

Çocuklar İçin Yoga Semineri Nedir?

Yoga sadece yetişkinler için değildir! Aslında çocuklara dünyada başarılı olmalarına yardımcı olabilecek çok önemli yaşam becerileri kazandırabilir.
Aşağıda, çocuklara yoga öğretmek ve sınıfta yoga kullanmanın
çocuğun sağlığı üzerinde nasıl olumlu bir etkisi olduğu daha ayrıntılı olarak açıklanmaktadır

 • Yoga, çocukların kaygıyı kontrol etmesine yardımcı olur.
 • Yoga yoluyla öğrenilen nefes egzersizleri ve gevşeme teknikleri çocukların stresi yönetmesine yardımcı olabilir. Çocuklara stresi sağlıklı bir şekilde nasıl azaltacaklarını öğretmek, ister çocuk ister yetişkin olsun, onlara yardımcı olan önemli bir yaşam becerisidir.
 • Yoga, çocukların duygu düzenleme kapasitesini geliştirir. 
 • Yoganın çocuklar için bir başka yararı da, çocukların anı yaşamayı öğrenmelerine, aynı zamanda rahatlamalarına ve sakin bir zihin durumuna ulaşmalarına ve nihayetinde duygusal düzenlemelerini geliştirmelerine yardımcı olabilmesidir.
 • Yoga, çocukların özgüvenini artırır.
 • Çocuklar için Yoga, özgüven için mucizeler yaratabilir. Duruşu iyileştirmek veya dengeyi ve esnekliği geliştirmek, küçük çocukların kişisel olarak güçlenmiş hissetmelerini sağlayabilir.
 • Yoga, çocukların farkındalığını ve beden farkındalığını geliştirir. Çeşitli yoga duruşları uygulamak, çocukların bedenlerini ve yapabilecekleri hareketleri anlamalarına yardımcı olabilir.
 • Yoga, çocukların konsantrasyonunu ve hafızasını geliştirebilir.
 • Yoganın çocuklar için en büyük faydalarından biri, farklı spor türlerinin çocukların akademik performanslarına dönüşebilecek hafıza becerilerine odaklanmasını gerektirmesidir.
 • Yoga, çocukların gücünü ve esnekliğini geliştirebilir.
 • Yoga, çocukların büyüyen vücutlarını güçlendirmelerine ve yaralanma şanslarını azaltabilecek esnekliklerini geliştirmelerine yardımcı olabilir.
 • Yoga disiplini öğretir ve dürtüyü azaltır.
 • Yoga, çocuklara kendilerini ifade etmeleri için pratik bir yol sağlayarak sınıftaki zorlayıcı davranışları azaltabilir. Ayrıca çocuklara zihinlerini temizlemeye ve duruşlarını bilemeye çalışırken disiplini öğretir.

sanat terapisi
sanat terapisi

Belgelerinizi secretcv.com , kariyer.net , eleman.net gibi web sitelerine eklemeniz faydanıza olacaktır.

Diğer paket programlarımız için tıklayın

Kursiyer Yorumları
melisa 7 renk

İletişim : 0544 965 1490

Merhaba. Ben Melisa KIRLI

Size bu eğitimde ben destek olacağım. Arayarak yada whatsapp - telegram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.