Favorilere Ekle

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 5

Kayıtlı: 201 öğrenci
Seviye: İleri

Yüz Yüze Çalışma Saatleri

Monday 09:30 - 18:00
Tuesday 09:30 - 18:00
Wednesday 09:30 - 18:00
Thursday 09:30 - 18:00
Friday 09:30 - 18:00
Saturday 09:30 - 18:00
Sunday Closed

İletişim Formu

Sorularınızı İletebilirsiniz
5.seminer

Uzaktan Eğitim Online Okul Öncesi Çocuk Gelişimi Seminer Konuları 5.Paket Eğitimi

4 Konu 4 Hologramlı Sertifika

  • Robotik kodlama
  • Drama
  • Bilinçli teknoloji kullanımı
  • Resim analizi

Konferans çekimdir. Eğitim sonrasında 4 adet eğitim sertifikası adresinize kargo ile gönderilecektir.
Eğitim sonunda 0544 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.
Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır.

Robotik ve Kodlama

Bugün küçük çocuklar için robotlar mı? Erken çocukluk, çocukların kodlama, robotik ve mühendisliğe ilgi duymasını sağlamak için iyi bir zamandır. Küçük çocuklar etraflarındaki dünyayı merak ediyorlar ve bugün bu dünya teknoloji içeriyor. Teknolojiyle çevriliyiz. Akıllı telefonlar, akıllı anahtarlar, otomatik kapılar. Ancak ilk yıllarda çocuklar bu şeylerin nasıl çalıştığı hakkında çok az şey biliyorlardı. Robotiği erken çocukluk eğitimine entegre etmek, STEAM başarısındaki cinsiyet ve SES boşluklarını kapatmaya yardımcı olur.

çocuk gelişimi okul öncesi seminerleri
çocuk gelişimi okul öncesi seminerleri

Araştırmalar, küçük çocukların programlama ve mühendisliği erken yaşlardan itibaren öğrenebileceğini gösteriyor. Bu, çocuklar gelişimsel olarak uygun araçlara sahip olduğunda, açık oyunu teşvik ettiğinde ve teknik becerilerin ifade edici sanatlar, matematik, okuryazarlık ve kültürel keşiflerle birleştirilmesine izin verdiğinde mümkündür. Küçük çocuklar yaparak öğrenirler. En iyi şeyleri fiziksel nesnelerle oynayarak öğrenirler.Programlama ve mühendislik öğrenmek için, manipülatörleri öğrenen geleneksel küçük çocukların (ekranlar yerine fizik) ruhuyla tasarlanmış materyallere ihtiyaçları vardır. Çocuklar oyunlar aracılığıyla öğrenir, teknolojik dünya hakkında merak uyandırır, sorunları çözmenin yollarını keşfeder ve sıralama, sebep-sonuç, programlama, sensörler ve motorlar gibi kavramları anlar.

Çocuklar ve teknoloji

Çocuklar çevredeki ekranlara erişebilir. Birçok evde, çocukların bulabileceği ve oynayabileceği birden fazla TV, bilgisayar, tablet ve telefon bulunur. Bazı çocuklar tabletlerine ve cep telefonlarına çocukluklarından beri erişebiliyor. Araştırmalar, ortalama 8-10 yaşındaki bir çocuğun çeşitli medya ile günde yaklaşık 8 saat harcadığını ve daha büyük çocuklar ve gençlerin medya ile günde yaklaşık 11 saat harcadığını gösteriyor.  Bu sefer, gençlerin okuldan çok teknolojiye daha fazla zaman ayırmasıyla büyümeye devam ediyor.

Ülke genelindeki çocuklar ve gençler de medya tüketimini azaltmıyor. Bazı gençler, her gün saat 2’ye kadar sosyal medyada gezindiklerini ve saatlerce video oyunları oynadıklarını söyleyerek her ay binlerce kısa mesaj gönderiyor ve bu, çocukların dikkatini dağıtmak için daha fazla uygulama ve seçenek ortaya çıktıkça zamanla artıyor.
Pek çok insan bu tür bir teknolojiyi kullanmanın olumsuz etkilerinin farkındadır, ancak avantajları da vardır. Asıl sorun, ebeveynlerin ve öğretmenlerin,  teknolojiyi hayatlarını olumsuz etkilemesine ve faydalı bir şekilde kullanmasına izin vermemeleridir.

Dikkat Konsantrasyon süresi kısalır. Öğretmenler, veliler ve öğrenciler teknolojinin dikkat süresini doğrudan etkileyebileceğine inanmaktadır. Teknik etkileşimin anında cinsiyeti, çocuğu beklemeyi zorlaştırıyor. Teknoloji sayesinde beklemek zorunda değiller. Yakında bir TV programı yapabilirler, eğlendirecek bir şeyleri olduğu için sıkılmazlar. Teknoloji hızla ilerliyor ve anında tepki verme ve anında memnuniyet, bebeklerin ve genç yetişkinlerin dikkat süresini etkiliyor.

Artan risk ve mahremiyet eksikliği: Gençler teknoloji dünyasında büyüyor ve kişisel bilgileri korumaya yönelik fikirler onlara biraz yabancı. Siber güvenlik, günümüz teknolojisinin büyük bir parçasıdır, ancak her zaman mükemmel değildir. Bilgisayar korsanları ve suçlular, kimliklerini intihal etmek ve çocuklarına zarar vermek için teknolojiyi kullanabilir. Teknoloji hırsızlığı, mahremiyet sorunlarını ve zorbalığı artırdı. 

Depresyon riski: Daha fazla medya kullandığını bildiren gençlerin ve çocukların zihinsel sağlık sorunlarını bildirme olasılığı daha yüksektir. Depresyon, daha fazla medya kullanımı ile önemli bir sorundur. Uzmanlar, sosyal medya ve teknolojiyi kullanma süresinin depresyondaki artışla doğrudan ilişkili olduğuna inanıyor.

Obezite: Evde telefon veya tablet başında çok zaman geçiren çocukların dışarıda koşmak veya oynamak için fazla zamanları olmuyor. Teknolojiyi egzersiz yapmadan kullanma alışkanlığı oluştururlar. Bu, çocuklarda ve genç erişkinlerde obezite oranlarında artışa neden olabilir.

Ders sorunu: Günümüzde birçok öğrenci, teknolojiye daha fazla zaman harcadıkça notlarının düştüğünü görebiliyor. Teknolojinin artan kullanımı ödev süresini kısaltır. Teknolojinin getirebileceği gelişimsel değişiklikler öğrencilerin ev ödevlerinde okuma ve yazma gibi zorluklar yaşamasına neden olabilir.

Zorbalık: Teknoloji geliştikçe zorbalık da gelişiyor. Çocuklar ve gençler, diğer çocuklarla yüz yüze olmasalar bile, acı çekmek için teknolojiyi ve sosyal medyayı kullanıyorlar. Siber zorbalık denen pek çok şey var. Bu eğilim büyüyor ve genç öğrenciler arasında popülerlik kazanıyor.

Belgelerinizi secretcv.com , kariyer.net , eleman.net gibi web sitelerine eklemeniz faydanıza olacaktır.

Diğer paket programlarımız için tıklayın

Kursiyer Yorumları
melisa 7 renk

İletişim : 0544 965 1490

Merhaba. Ben Melisa KIRLI

Size bu eğitimde ben destek olacağım. Arayarak yada whatsapp - telegram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.