Favorilere Ekle

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 3

3.seminer

Uzaktan Eğitim Online Çocuk Gelişimi Seminer Konuları 3.Paket Eğitimi

4 Konu 4 Hologramlı Sertifika

  • Okul Öncesi Dönemde İnformal Değişimler
  • Çocukla İletişim ve Sınıf Yönetimi
  • Güncel Okul Öncesi Dönem Müzik Aktiviteleri
  • Çocukta Analoji Muhakeme Becerileri

Konferans çekimdir.Eğitim sonrasında 4 adet eğitim sertifikası adresinize kargo ile gönderilecektir.
Eğitim sonunda 0545 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.

Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır. Sertifikalarınız anlaşmalı kargo firması tarafından adresinize gönderilecektir.

Bu eğitimde sertifikaları online pdf olarak’ta alabilisiniz.

Seminerler birçok akademik kursun önemli bir parçasıdır ve bir grup öğrenciye öğretmenlerle çeşitli yeni materyalleri, fikirleri ve kavramları tartışma ve analiz etme fırsatları sunar. Bazı okullarda bu derslere seminer, bazı okullarda ise öğretici denir.

öğrenciden sık sık seminerlerinde çok aktif bir rol oynamaları istenir ve tüm öğrenciler konuşmaya ve tartışmalara katılmaya davet edilir. Bu sayede sadece akademik anlayış kazanmakla kalmayacak, aynı zamanda çok çeşitli kişisel ve temel becerileri geliştirme fırsatına sahip olacaksınız. Bunlar, en iyi nasıl iletişim kuracağınızı ve görüşlerinizi nasıl ifade edeceğinizi ve diğer öğrencilerin önünde konuşurken nasıl güven oluşturacağınızı içerebilir.

 Seminer hedefleri

Seminer ve eğitimlerin özel hedefleri anlatan ve dinleyen arasında büyük farklılıklar gösterir. Okul tarafından sağlanan herhangi bir rehberliğe aşina olmak çok önemlidir.

Atölyeler birçok akademik programın önemli bir parçasıdır ve bir grup öğrenciye çok çeşitli yeni materyalleri, fikirleri ve kavramları öğretmenlerle tartışma ve analiz etme fırsatı sunar. Bazı yerlerde bu kurslara seminer, bazılarında ise öğretici denir.

Öğrenciler genellikle seminerlerinde çok aktif bir rol almaya davet edilir ve tüm öğrenciler konuşmaya ve tartışmalara katkıda bulunmaya davet edilir. Bu şekilde yalnızca akademik açıdan bilgili olmakla kalmayacak, aynı zamanda bir dizi kişisel ve temel beceri geliştirme fırsatına sahip olacaksınız. Bu, iletişim kurmanın ve bakış açınızı sunmanın ve diğer öğrencilerin önünde konuşurken özgüveninizi artırmanın en iyi yolu olabilir.

Öğrenciler ve öğretmenler arasında iletişimi kolaylaştırın.

Çocuk ve Müzik Hakkında

Okul öncesi çocukların çoğu müzik dinlemekten veya şarkı söylemekten hoşlanır. Araştırmalar, müzik açısından zengin bir ortam yaratan ebeveynlerin çocuklarını yalnızca eğlendirmekle kalmayıp, aynı zamanda temel müzik becerilerini geliştirmelerine de yardımcı olduğunu gösteriyor. Bir çocuğun müzikal ufkunu genişletmek söz konusu olduğunda, müzik eğitiminde en önemli rolü oynarlar.

çocuk gelişimi semineri
çocuk gelişimi semineri

1990’larda bir grup araştırmacı tarafından yürütülen araştırmalar, erken çocukluk döneminde müziğe maruz kalmanın çocukların daha net konuşmalarına, daha geniş bir kelime dağarcığı geliştirmelerine ve sosyal ve duygusal becerilerini güçlendirmelerine yardımcı olduğunu gösteriyor. Psikolog Howard Gardner 1983’te müzikal zekanın mantıksal ve duygusal zeka kadar önemli olduğunu savundu. Bunun nedeni, müziğin vücut ve beyin arasındaki bağlantıyı güçlendirerek bir ekip olarak birlikte çalışmasıdır. Örneğin, çocuklar dans edip müzikle hareket ettiklerinde daha ince motor becerileri geliştirirken, bir şarkıya eşlik etmek çocukların vokallerini geliştirmelerine yardımcı olur. Genel olarak müziğe maruz kalmak, çocukların geliştikçe seslerin ve sözcüklerin seslerini öğrenmelerine yardımcı olur.

Çocukların müziği yetişkinlerle aynı şekilde ifade etmedikleri ve doğumdan altı yaşına kadar olan sürenin bir çocuğun müzikal gelişimi için en önemli dönem olduğu yaygın olarak kabul edilen iki gerçektir. Gerçekten de, en küçük çocuklar bile müziğin ritmini duyar ve farkında olmadan kendilerini frekans, ton ve uyaranlara göre ayırt eder.

Araştırmacılara göre, bir çocuğun hayatının ilk yılları, müziğin tınısının nasıl çözüleceğini öğrenmek ve müziği ezberlemek için zihinsel bir organizasyon sistemi oluşturmak için çok önemlidir. Bu, tıpkı dil gelişimi gibi, küçük çocukların da ritimleri, ritimleri ve ritimleri taklit ederek ve ezberleyerek müzik becerilerini geliştirdiği anlamına gelir.
Bununla birlikte, müzik becerilerini geliştirme yeteneği hem olumlu hem de olumsuz faktörlerden etkilenir. Bu nedenle, çocukların gerçek müzikal gelişim potansiyellerini geliştirmelerine yardımcı olmak için yeterli uyarım ve müzik ve müziğe maruz kalma gereklidir. Eğitim açısından, müzikal gelişim üzerindeki en tipik olumsuz etki, ebeveynlerin müzik odaklı olmaması ve çocukları aktif olarak müziğe maruz bırakmamasıdır.

Belgelerinizi secretcv.com , kariyer.net , eleman.net gibi web sitelerine eklemeniz faydanıza olacaktır.

Kursiyer Yorumları
melisa 7 renk

İletişim : 0544 965 1490

Merhaba. Ben Melisa KIRLI

Size bu eğitimde ben destek olacağım. Arayarak yada whatsapp - telegram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.