Favorilere Ekle

Çocuk Gelişimi Seminer Paketi 1

Kayıtlı: 4 öğrenci

Yüz Yüze Çalışma Saatleri

Monday 09:30 - 18:00
Tuesday 09:30 - 18:00
Wednesday 09:30 - 18:00
Thursday 09:30 - 18:00
Friday 09:30 - 18:00
Saturday 09:30 - 18:00
Sunday Closed

İletişim Formu

Sorularınızı İletebilirsiniz
1.seminer

Uzaktan Eğitim Çocuk Gelişimi Online Seminer Konuları

4 Konu 4 Hologramlı Sertifika verilecektir.

  • Çocukların Öğrenme Aşamaları (Temsil sistemleri, görsel işitsel ve dokunsal öğrenme)
  • Sınıf İçi Öğretmen-Çocuk Uyumu Kontrol Terapisi
  • Çocuk Testleri ve Testlerin Okul Öncesi Eğitimde Kullanımı
  • Başarılı Bir Sınıf İçi Oyun Etkinlikleri Nasıl Olmalıdır?(Örnekleri ile)

Konferans çekimdir. Eğitim sonrasında 4 adet eğitim sertifikası adresinize kargo ile gönderilecektir.
Eğitim sonunda 0543 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.
Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır. Sertifikalarınız anlaşmalı kargo firması tarafından adresinize gönderilecektir.

Bu eğitimde sertifikaları online pdf olarak’ta alabilisiniz.

Çocuk Gelişimi Semineri Nedir?

çocuk gelişimi seminer paketi 1
çocuk gelişimi seminer paket 2

Eğitim, eğitim sisteminin önemli ve vazgeçilmez bir parçasıdır. İyi bir öğretmen, öğrencilerin büyümesi ve olgunlaşması için gereklidir. Peki nasıl iyi bir öğretmen olunur?

Öğretmenler olarak, öğrencilerimizin aldığı eğitimle her zaman ilgileniyoruz. Ancak sınıfa odaklanmak yerine bir adım daha ileri gitmeli ve eğitimi geliştirmek istiyorsak öğretmenin ilk eğitimini iyileştirmeye çalışmamız gerektiğini düşünmeliyiz. Kişiselleştirilmiş eğitim iyidir, Öğretmenlerin eğitimi, pek sık görmediğimiz, öğrencilerin etkin bir şekilde yaşamasını ve öğrenmesini kolaylaştıracak şekilde olmalıdır. Öğretme önemli bir süreçtir, ancak öğretmen bu süreçte kilit bir oyuncudur ve tüm sistemin sonucunu belirleyen her zaman yöntemdir. Öğretmen eğitimi veya öğretimi, öğretmenlerin pedagojik becerilerini geliştirmeyi, yeni bilgilere hakim olmayı amaçlayan sürekli ve sonsuz bir süreçtir.

Daha iyi veya daha yeni beceriler geliştirerek öğrencinin öğrenmesini iyileştirmeye yardımcı olur. Araştırmalar ve bir dizi araştırma, öğretmenler sınıflarını iyi yönettiğinde, öğrencilerin sınıfa çok daha fazla ilgi gösterdiğini ve öğretmenin sınıf yönetiminde iyi olmadığı duruma göre öğrenmede daha iyi performans gösterdiğini göstermiştir.

Eğitmenler Kendini Geliştirmelidir

Öğretmenlerin eğitim süreci genellikle iki türlüdür. İlk kategori, bu akademik yıl boyunca öğrencilere sunulan dersleri içerir. Genellikle içeriği, yöntemleri ve psikolojiyi içerir. En son kurslar ayrıca teknoloji katılımı ve entegrasyonu ve kültürel çeşitlilik ile ilgili çeşitli konuları da kapsar. Diğer kategoriler genellikle uygulamalı öğrenme ve modellemeye odaklanır.

Öğretmen eğitimi, birçok nedenden dolayı öğretmenin kariyerinin önemli bir parçasıdır. İlk olarak, yeni biri ve ilk kez öğretmenlik yapan biri, belirli bir öğrenci grubuna liderlik etme konusunda çok emin olmayabilir. Belirli konu(lar) hakkında çok fazla bilgiye sahip olabilir, ancak bazen daha yeni veya daha nadir durumlarda, deneyimli kişiler kendilerini ifade etme sanatından yoksun olabilir.

Bir öğretmen bildiklerini öğrencilere anlatamıyor veya aktaramıyorsa, öğrencileri ikna edemiyorsa öğretmen olarak başarısız oluyor çünkü öğrenciler yavaş yavaş o derse, o konuya ve genel olarak ilgilerini kaybediyor. Öğrencilerin hayatında aktif olarak bulunursa, öğretmen o kadar tazedir, aksine.

İkincisi, öğretmenlik sadece uzun dersler vermek, not vermek veya ödev vermek değildir. Eğitim bundan çok daha fazlasıdır. Etkili sınıf yönetimi için öğretmen eğitimi de önemlidir. Sınıfta öğretmen varsa öğrenciler sessiz kalmalı ve öğretmenin ne dediğine dikkat etmeli, okulda anons olsa bile öğrencinin dikkati yüzde yüz öğretmenin üzerinde olmalıdır. Bu tür ortamların yarattığı atmosfer, öğrencileri konuları daha derinlemesine incelemeye teşvik eder. Ancak bir öğretmenin böyle bir ortamı sağlayamaması, etkili bir sınıf ortamının tam tersi olabilir.

Bir eğitim kurumu için öğretmen işe alındıktan sonra öğretmen eğitimi şart mı? Evet, öğretmek öğrenmekle ilgilidir, öğrendiklerinizi öğretirsiniz ve yukarıda belirtildiği gibi öğrenme hiç bitmeyen ve sürekli bir süreçtir. Öğretmen eğitimi, öğrenciler için bunu modelleyebilmeleri için yeni teknolojilerle başlayarak, işler arasında zaman zaman devam etmelidir.

Bazen aynı öğretim stratejisini çok uzun süre kullanmak ilginç olmayan bir kalıp oluşturabilir ve dersi sıkıcı hale getirebilir. Öğretmenlerin, öğrencilerin sınıfa olan ilgisini yeniden canlandıran ve öğrenmeyi teşvik eden yeni öğretim stratejileri öğrenmesine veya oluşturmasına yardımcı olmak için eğitim oturumlarına ihtiyaç vardır. Dikkate alınması gereken bir diğer konu da öğrencilerin öğrendiklerini derslerine uygulamasıdır. Öğretmenlerin ayrıca öğrencilere gerçek dünyada gerçekten yardımcı olan gerçek dünyadaki öğrenme yollarını bulmaları gerekir, çünkü teorik öğrenme onların not almalarına yardımcı olur, ancak uygulamalı öğrenme onlara hayatta yardımcı olur.

Belgelerinizi secretcv.com , kariyer.net , eleman.net gibi web sitelerine eklemeniz faydanıza olacaktır.

Kursiyer Yorumları
melisa 7 renk

İletişim : 0544 965 1490

Merhaba. Ben Melisa KIRLI

Size bu eğitimde ben destek olacağım. Arayarak yada whatsapp - telegram üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.