İtalya Gezisi ve Montessori Okulları Ziyaret

Uluslararası Montessori Okulları Eğitim Derneğinden,Montessori eğitimin doğduğu yerlere yolculuk…

ÖZEL MONTESSORİ İTALYA GEZİSİ

Program Sömestr Tatilinin ilk haftası olacaktır.

5 Gün 4 Gece

1.Gün.İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY kontuarları önünde saat 19:00’da buluşarak İtalya seyahatimize başlıyoruz.Saat 20:50’de Roma’ya uçuyoruz. Saat 22:35’de Roma’ya varıyoruz ve pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından otobüsümüzle otelimize geçiyoruz.
2.Gün.Kahvaltıdan sonra Montessori sisteminin doğduğu yer olan San Lorenzo bölgesine gidiyoruz. Burada okul ziyaretleri ve görüşmeler yapıp sistemi olduğu yerde inceleme imkanı bulacağız. Öğleden sonra ise Roma’nın biraz dışında kasaba ve köyleri, krater gölleri, üzüm bağları ve yemyeşil ormanlarıyla bilinen Albano bölgesine geçiyoruz. İlk durağımız, Castel Gandolfo. Muhteşem bir manzara ve geleneksel görüntüsüyle karsımıza çıkacak olan kasabanın ziyaretinden sonraki durağımız Nemi köyü olacak. Göl manzaralı bir tepenin üzerine kurulu Nemi, her yıl düzenlenen “Dağ Çileği ve Çiçek Festivali” ile ünlü. 200 `e yakın mağazanın bulunduğu Roma’nın en bilinen Outletinde alışveriş de yaptıktan sonra Roma’ya otelimize geri dönüyoruz.
3.Gün.Bugün Roma’dayız. Gezilecek görülecek yer çok. Ünlü Roma arenası Colosseo veya Colosseum, Roma Forumu, Pantheon, Constantin Zafer Anıtı, Venedik Meydanı, Aşk Çeşmesi, İspanyol Merdivenleri, Bernini’nin heykelleri ve meydanlar… Ayrıca dünyanın en küçük ülkesi olan ve Katolik Kilisesi’nin merkezi kabul edilen Vatikan’ı göreceğiz. Papa’nın halka hitap ettiği San Pietro Meydanı’nı, 60.000 kişi kapasitesi ile dünyadaki en büyük Katolik ibadet yeri ve aynı zamanda hac merkezi olan San Pietro Bazilikası’nı görüp akşamı ediyoruz. Geceleme Roma’daki otelimizde.
4.Gün.Kahvaltımızın ardından yaklaşık 2.000 yıl önce Vezüv Yanardağının patlamasıyla tamamen yok olan, kül ve lavların altında kalan Pompei şehrine gidiyoruz. 1750’li yıllarda yeniden ortaya çıkarılan bu şehir içinde taşlaşmış olarak kalan insanları ile neredeyse olduğu gibi muhafaza edilmiştir. Katedrali, arenası, çarşısı, evleri, dükkanları ile ibret manzaraları sunuyor Pompei bize. Sonrasında İtalya’nın meşhur liman kenti Napoli’yi ziyaret ediyoruz. Kraliyet Sarayı, San Carlo Tiyatrosu, San Francesco Di Paolo Kilsisesi, Plesbiscito Kilisesi, Napoli Limanını görüyor akşam da Roma’ya geri dönüyoruz.
5.Gün.Dönüş günü. Saat 09:00’da otelimizden ayrılıyor ve havalimanına geçiyoruz. Uçağımız saat 11:20’de. Türk Hava Yollarının uçağı ile İstanbul’a hareket ediyor ve saat 15:00’de İstanbul Atatürk Havalimanından oluyoruz.
Fiyat:
İki Kişilik Odada kişi başı:
Ücret :920 Eurodur.
Tek Kişilik Oda farkı: 200 Euro
Fiyatın içinde neler var;
ÖNEMLİ AÇIKLAMA : (Tur firmaları aşağıda ki belirtilen gezilerden ekstra ücretler almakta ve gezi başlangıçta ki rakamın yaklaşık 2-3 katına mal olmaktadır.Derneğimizin düzenlediği gezide ise aşağıda ki gezilerden ekstra ücret alınmayacaktır.Ödenen ücretin içindedir.)
– 4 gece oda – kahvaltı konaklama
– Programda belirtilen araç servisleri
– Tur boyunca rehberlik
– Roma şehir turu
– Vatikan Ziyareti
– Napoli – Pompei Turu
– Castel Gandolfo – Göller Bölgesi turu
– San Lorenzo Ziyareti
Fiyatın içinde neler yok;
– Öğle ve akşam yemekleri
– Otellerde ve gezi boyunca yapılan kişisel harcamalar
– Programda belirtilmemiş gezi ve giriş ücretleri
– Vize ücreti (120 Euro)
– Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)
Vize ve pasaport olaylarında yol gösterici olunacaktır.
Başvuru teli : 0545 965 1490 – 0544 965 1490
Başvuru formu : https://docs.google.com/forms/d/1s8ubR3UFYLoVca4csmIlWBuElFLxBZi2lqeyCVhjY7g/viewform

27 Mayıs 2018

EĞİTİMLER

Eğitimlerimizi inceleyin...

Ziyaretçi Yorumları

 

Yapılan Yorumlar

Gizlilik Politikamız - Mesafeli Satış Sözleşmesi - Teslimat ve İade Koşulları
WhatsApp'tan iletişime geç