İyi Bir Öğretmen yada Öğretmen Adayı mısınız?

Öğretmenlik zor bir iştir ve bazı öğretmenler ne yaparlarsa yapsınlar asla ortalamanın üzerinde üstün çıkamazlar. Minimal şeyler yaparlar. Ancak seçkin öğretmenler, öğrencileri için harika bir eğitim ortamı yaratmak için yorulmadan bıkmadan usanmadan çalışırlar. İyi bir eğitim, bilgi ve becerilerden çok öğrencilere, konulara ve işe yönelik tutumlarla ilgili görünmektedir. Bu liste kesinlikle ayrıntılı değildir, ancak iyi bir öğretmenin birçok niteliğini, öğrencilerin yaşı ne olursa olsun, en önemli gördüklerimle sınırlar. İyi bir öğretmen statüsüne ulaşmalısınız. Yine de, sonuçlar hem siz hem de öğrencileriniz için harika olacaktır. Öğrencilerinizin yıllar geçse de sizi unutmadığını düşünün. Öğrencilerin kalbinde yer edinen öğretmenler asla unutulmazlar.

İyi bir öğretmen olmak ve genç nesillere ilham vermek için doğru niteliklere sahip misiniz? Öğretmenler, gelecek nesillerin zihinlerini beslemede önemli bir rol oynamaktadır.

iyi bir eğitimci nasıl olmalıdır
İyi Bir Eğitimci yada Eğitimci Adayı mısınız?

Bir öğretmen olarak başarıyı garanti eden belirli nitelikler yoktur, ancak genellikle en iyi öğretmenlerin sahip olduğu belirli nitelikler vardır. “İdeal” öğretmen yoktur. Kime neye göre ideal olmak? Bu ülkeden ülkeye değişebilir.Çocuklar ve ergenler çeşitli şekillerde öğrenirler. Dünyadaki öğrencilerin en etkileyici ve motive edici öğretmenleri, diğer öğretmenlerden çok farklı niteliklere sahip olabilir. Bir sonraki başarılı öğretmen için bildiğimiz bazı özellikleri bir araya getirdik!

İyi Bir Eğitimcinin 9 Özelliği

1. Harika öğretmenler öğrencilerine saygı duyar. Harika bir öğretmenin sınıfında herkesin fikirleri ve görüşleri değerlidir. Öğrenciler duygularını ifade etmek için kendilerini güvende hissetmeyi, saygı duymayı ve diğerlerini dinlemeyi öğrenirler. Bu öğretmen, tüm öğrenciler için sıcak bir öğrenme ortamı sağlar.

2. İyi öğretmenler sınıfta bir topluluk ve aidiyet duygusu oluşturur. Öğretmenin sınıfında karşılıklı saygı desteği ile işbirlikçi bir ortam sağlar. Bu küçük toplulukta gerekli kurallar ve çalışma ile tüm öğrenciler grubun önemli ve ayrılmaz bir parçası olduklarını kabul ederler. Harika öğretmenler öğrencilerine sadece kendilerine değil tüm sınıfa güvenebileceklerini gösterir.

3. İyi bir öğretmen, sıcakkanlı, hevesli ve sevecendir. Bu kişi sadece öğrenciler tarafından değil, okulda ki herkes tarafından da sevilir. Bu, öğrencilerin sorunları veya sorunları olabileceğini bilen onların sorunlarını aileleri ile  paylaşan çözüm üreten çözüm bulan bir öğretmendir. İyi bir öğretmenin mükemmel dinleme becerileri vardır ve buna ihtiyacı olanlar için çok yoğun bir programda zamanı vardır. İyi bir öğretmen dışarıda ki ve evde ki tüm olumsuz duyguları ve olayları dışarıda bırakmalıdır.

4. İyi bir öğretmen, tüm öğrenciler için yüksek beklentiler belirler. Bu öğretmen, öğrenci beklentilerinin başarıları üzerinde önemli bir etkisi olduğunu bilir. Öğrencilerin genellikle öğretmeni takip ettiğini biliyoruz.

5. Harika öğretmenlerin öğrenmeye sevgisi vardır ve öğrencilere eğitim ve ders materyalleri için bir tutkuyla ilham verir. Öğrencilerine mümkün olan en kaliteli eğitimi sağlamak için sürekli olarak kendini bir profesyonel olarak yeniden yaratıyor. Öğretmen, yeni öğretim yöntemleri öğrenmekten veya derse yeni beceriler eklemekten korkmaz ve öğrendiklerini meslektaşlarıyla her zaman paylaşmaya istekli olabilir.

6. Büyük öğretmenler yetenekli liderlerdir. İdari rehberlikten farklı olarak, etkili öğretmenler topluluk oluşturmaya ve paylaşmaya, karar vermeye ve ekip çalışmasına odaklanır. Bu harika öğretmen, öğrencilere liderlik rolü üstlenme fırsatı vererek öğrencilere bu liderlik duygusunu verir.

7. Harika öğretmenler, istedikleri zaman “değişebilir” ve esnek olabilirler. Öğretmen ders boyunca öğretilerini değerlendirir ve her öğrencinin temel kavramları anlayabilmesi için materyal sunmanın yeni yollarını arar.

8. Harika öğretmenler meslektaşlarıyla sürekli işbirliği yapar. Bu öğretmen, tavsiye ve yardım almak için onu zayıf görmekten çok, akranlarından öğrendiği şekilde işbirliğini sunar. Harika öğretmenler, bir eğitimci olarak gelişmek için yapıcı eleştiri ve tavsiyeleri bir fırsat olarak kullanırlar.

9. İyi bir öğretmen, kişisel görünümden organizasyon becerilerine ve güne hazırlığa kadar her konuda profesyonelliği korur. Bir yönetici, öğrenci veya meslektaşınızla konuşuyor olsanız da, iletişim becerileriniz örnek teşkil ediyor. Büyük bir öğretmenin profesyonel tutumuna duyduğu saygı çevresindekilerden bellidir.
Eğitim, bazıları için görünüşte doğal bir hediye iken, diğerleri iyi bir öğretmen statüsüne ulaşmak için fazla mesai gerektirebilir.

7 Renk Akademi

Merkez Ofis Ekibimiz

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.