Hindistan Gezisi ve Montessori Okullarını Ziyaret

HİNDİSTAN SEYAHATİ VE MONTESSORİ OKULLARI ZİYARETİ
KONTENJAN 25 KİŞİ İLE SINIRLIDIR.

06.09.2018 – PERŞEMBE – İSTANBUL / DELHİ
Türk Hava Yollarının uçağı ile Delhi’ye gitmek için İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde saat 18:00’de buluşuyoruz. Uçağımız saat 20:15’de. Yaklaşık 6 saatlik bir uçuşun ardından yerel saat ile 04:35’da Delhi’ye varıyoruz. Artık başka bir dünyadayız ve bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından bu yeni dünyaya ilk adımlarımızı atıyoruz.

07.09.2018 – CUMA – DELHİ

Hindistan gezisi ve montessori okulları ziyaret Bilgi : 0545 965 1490

Hindistan gezisi ve montessori okulları ziyaret Bilgi : 0545 965 1490

Çok erken bir saatte vardığımız Delhi’de müsaitlik durumuna göre otelimize geçip kısa bir istirahat ve kahvaltımızı yaparak yeni dünyadaki gezimize hazırlanıyoruz. Tüm gün Delhi’yi gezeceğiz. İlk olarak Babürlüler tarafından inşa edilen Eski Delhi’deyiz. Eski Delhi bir çeyrek daire şeklindedir diyebiliriz. Gouhar Mahal dairenin merkezi olarak görülebilir ve şehir yaklaşık 1.500 dekar araziye yayılmıştır. Etrafı pek çok kapı ile girişi sağlanan duvarla çevrilidir. Burada göreceğimiz, Şah Cihan tarafından yaptırılan Cuma Mescidi veya diğer adıyla Mescid-i Cihannüma Eski Delhi’nin merkez camisidir ve aynı zamanda Hindistan’ın da en büyük camisidir. Yine Şah Cihan tarafından yaptırılan ve kızı Begüm Sahib tarafından dizayn ve dekore edilen Kızıl Kale de eski şehirde göreceğimiz bir diğer yer. Eski Delhi’nin ana Caddesi Chandni Chowk’ta da bir tur atıp İngilizler tarafından inşa edilen Yeni Delhi’ye geçiyoruz. Yeni Delhi İngilizler tarafından bir yönetim merkezi olarak planlanmış ve inşa edilmiş. Parlamento Binası, Başkanlık Sarayı, Birinci Dünya Savaşında İngilizler için savaşıp ölen Hindistanlı askerler anısına yapılmış olan India Gate anıtı, bakanlık binalarının bulunduğu geniş caddeleri, düzenli binaları ile gerçekten yeni bir şehirdir. Burada Altın Kubbeli ve uzun bayrak direkli Gurdwara Bangla isimli Delhi’deki en önemli Sih tapınaklarından birisini de ziyaret edeceğiz. Öğleden sonra Hindistanın en yüksek kulelerinden biri olarak kabul edilen, kum taşından yapılmış bir minare olan Kutup Minarı ve Kuvvetül İslam Camiini ziyaret ediyoruz. Çeşitli zamanlarda onarımlar da geçiren Kutup Minar’ın mimarisi ve üzerindeki yazıtlar ve hatlar sizi çok etkileyecek. Akşam yemeği ve konaklama için otelimize geçiyoruz.

08.09.2018 – CUMARTESİ – DELHİ
Kahvaltıdan sonra Delhi’yi gezmeye devam ediyoruz. Delhi keşfedilmeyi bekleyen bir hazine sandığı gibidir. Gezilecek görülecek çok yer var. Moğol İmparatoru Hümayun tarafından eşi Hamide Begüm için yaptırılan Humayun Türbesini ilk ziyaret noktamız. Tac Mahale çok benzeyen yapısıyla bizleri etkiyecek olan bu anıtı gördükten sonra yeni bir yapı olmasına rağmen Hindistan’ın en etkileyici binalarından olan Akshardam Tapınağını geziyoruz. Muhteşem mermer ve taş işçiliklerinin olduğu bu yapı simgesel anıtlardan biri haline gelmektedir. Bir sonraki noktamız bir Bahai tapınağı olan ve nilüfer çiçeği şeklinde tasarlanmış Lotus Temple. Ardından Lodi Bahçeleri ve içinde bulunan Muhammed Şah, Sikander Lodi Türbelerini de ziyaret edip otelimize geçiyoruz. Akşam yemeğimizi alıp istirahata çekiliyoruz.

09.09.2018 – PAZAR – DELHİ / JAIPUR
Otelimizde kahvaltımızı yaptıktan sonra otobüsümüze yerleşip “Pembe Şehir” Jaipur’a doğru yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek olan yolculuğumuzun ardından Jaipur’a varıyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Biraz dinlendikten sonra Batı Racistan Eyaletinin en güzel şehirlerinden biri olan Jaipur’u gezmeye başlıyoruz. Eski şehrin 1/7’sini kapsayan Şehir Sarayı şehrin tam kalbindedir. Rajput ve Moğol mimarisinin bir karışımı olan sarayın içinde hem bahçeleri hem de şehri gören 7 katlı Chandra Mahal da yer almaktadır. Saray Kompleksi içinde ayrıca Diwan-ı-Am, Diwan-ı-Khas, Mubarek Mahal de göreceğimiz bölümler içerisinde. Jaipur’da bizi en çok etkileyecek yapılardan birisi de saray hanımlarının şehri ve aktiviteleri izlemeleri için yapılmış olan ve Rajput Mimarisi ile Mihracelerin eseri olan Hawa Mahal. Son olarak da Jantar Mantar isimli gözlem evini ziyaret edip hala son derece hassas bir şekilde çalışmakta olan aletleri göreceğiz. Akşam güneşi yeni ancak etkileyici bir Hindu Tapınağı olan Birla Mandir’de batırıyoruz ve akşam ayinini de izledikten sonra otelimize dönüyoruz. Gecenin bir başka etkinliği ise Raj Mandir simli büyük bir sinemada bir Bollywood filmi izlemek. Hindistan’da sinemada film seyretmek tam bir deneyimdir. Geceleme Jaipur’da otelimizde.

10.09.2018 – PAZARTESİ – JAIPUR / AGRA
Kahvaltıdan sonra Amber Kalesine gidiyoruz. Amber Kalesi uzun süre bölgenin yönetildiği yer olarak kullanılmıştır ve Hindu ve Müslüman Sanatının en güzel örneklerini yansıtmaktadır. Kızıl kumtaşı ve beyaz mermerden oluşan bahçeleri, muhteşem manzarası, sağlam siperleri ile görülmeye değerdir. Ayrıca kaleye fillerin üzerinde çıkacağımızı da belirtelim. Amber Kalesinin içinde Aynalar Salonu – Sheesh Mahal, kabul salonları, ağaç, cam ve mermer işçiliğinin inceliklerini de göreceğiz. Amber Kalesinden sonra yönümüzü Agra’ya çeviriyoruz. Yolumuzun üzerinde önce Unesco Dünya Mirası listesinde olan Fatehpur Sikri’ye uğruyoruz. Ekber Şah tarafından 1570 yılında kurulmaya başlanan ve yaklaşık 15 yıl imparatorluğun başkentliğini yapan Fatehpur Sikri daha sonra hala tam olarak bilinmeyen bir sebeple terk edilmiştir. Saray ve Cami kesinlikle görülmeye değer. Ayrıca şehrin hemen yanında bulunan ve Ekber Şah’ın erkek çocuklarının isim babası Mutasavvıf Selim Çisti’nin kabrinin de olduğu camiyi de görüyoruz. Otelimize yerleşip akşam yemeğimizi alıyoruz.

11.09.2018 – SALI – AGRA / DELHİ
Otelde kahvaltımızı yapıp seyahatimizin en mümtaz noktalarından birini Tac Mahal’i ziyaret ediyoruz. Babür imparatoru Şah Cihan tarafından sevgili eşi Mümtaz Mahal anısına yaptırdığı, dünyanın 7 yeni harikası içinde kabul edilen, Osmanlı, İran, Hint ve İslam mimarisinin örneklerini barındıran, İslam mimarisinin Hindistan’daki mücevheri olarak tanımlanan ve UNESCO Dünya mirası listesinde yer alan bu şaheser bizi kendine hayran bırakacak. Şah Cihan ve Mümtaz Hanım’ın kabirlerini ziyaret ettikten sonra Agra Kalesini geziyoruz. Ekber Şah ve Şah Cihan tarafından yaptırılan, kızıl kale olarak da bilinen ayrıca muhteşem mermer bölümleri de bulunan Agra Kalesi UNESCO Dünya Mirası Listesindedir. Ardından Delhi’ye doğru yola çıkıyor ve akşam yemeğimizi alıp uçak saatine kadar konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.

12.09.2018 – ÇARŞAMBA – DELHİ / İSTANBUL
Saat 04:00 civarı havalimanında olacak şekilde otelden ayrılıyoruz. Türk Havayollarının TK 0717 sefer sayılı uçağı yerel saatle 06:15’de kalkıyor. Yaklaşık 7,5 saatlik bir uçuştan sonra Türkiye saati ile saat 10:30’de İstanbul Atatürk Havalimanında oluyor.

Montessori okul ziyaretleri,okulların müsaitlik durumuna göre program içine eklenecektir.

ÜCRET
İki kişilik odada kişi başı: 790 Euro
Tek kalmak isteyenler için tek kişilik oda farkı: +250 Euro
Kesin kayıt için ücretin tamamı veya %50 sinin yatırılması gerekmektedir.

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER
• Havalimanında karşılama ve yardım
• En az 4 yıldızlı otellerde konaklama
• Sabah Kahvaltıları
• Akşam Yemekleri
• Tüm gezilerimizde ve transferlerimizde kullanacağımız özel araç
• Hindistan’daki tüm program boyunca bize eşlik edecek olan rehber
• Tüm Gezimiz boyunca bizimle olan Türk Tur Lideri
• Giriş ücretleri
• Amber Kalesinde fil binişi
• Rickshaw binişi
• Jaipur’da Bollywood film bileti
• Otobüs içinde günlük bir adet su

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR
• THY – İstanbul – Delhi – İstanbul uçak bileti (Biletleme işlemlerini siz veya onay verirseniz biz gerçekleştirebiliriz.)
• Hindistan Vizesi (Tarafımızdan yardımcı olunacaktır)
• Şahsi harcamalar
• Öğle yemekleri
• Akşam yemeklerinde ve molalarda alınacak içecekler.
• Otel ekstraları
• Yurtdışı çıkış harcı
• Programda belirtilmeyen tur ve transferler
• Bazı yerlerde fotoğraf makinesi için istenen ücret
• Bahşişler

İletişim : 0545 965 1490
Kayıt formu : https://goo.gl/5mjXnE

Bu gezi Uluslararası Montessori Okulları Eğitim Derneği tarafından düzenlenmektedir.

24 Mayıs 2018

EĞİTİMLER

Eğitimlerimizi inceleyin...

Ziyaretçi Yorumları

 

Yapılan Yorumlar

Gizlilik Politikamız - Mesafeli Satış Sözleşmesi - Teslimat ve İade Koşulları
WhatsApp'tan iletişime geç