Felsefe Semineri Nereden Alınır?

Uzmanlar tarafından verilen Felsefe seminerinde akıl yürütme becerileri geliştirilmektedir. Eleştirel ve düşünmeyi öğrenmeyi amaçlayan seminerdir.

Felsefe semineri, düşünebilme, bilinçli bir vatandaş olabilme, toplumda tartışma kültürünü geliştirebilme ve rasyonel düşünebilme becerisine katkı sunmaktadır. Bu yetkinlik genelde küçük yaşlarda verilmektedir. Bu farkındalık sayesinde Lipman, çocuklar için felsefe (P4C) pedagojisini başlatmıştır. Bu eğitimin amacı felsefeyi teorik olarak öğrenmek değil, Felsefeyi yapmayı öğretmektir. Bu eğitim semineri doktor, psikolog, sınıf öğretmenleri, özel eğitim uzmanı, psikolog danışmanı, sosyolog, aile danışmanı, çocuk gelişimi öğretmeni, sosyal hizmet uzmanı gibi uzman kişilerden alınabilir. Bu alana ilgi duyan herkes sertifikalı eğitimler alarak kendini geliştirebilir. Günümüzde bu dal da sertifikalı eğitimler adı altında 7 Renk Akademi’den alınabilmektedir.

felsefe semineri
felsefe semineri

Felsefe semineri, akademisyenler tarafından da verilmektedir. Felsefeye ilgisi olan ve felsefi atmosfer içerisine katılmak isteyen herkes bu seminere katılım sağlayabilir. Felsefenin farklı disiplinleri hakkında insanları bilgilendirme, ele alınan sorunlar üzerinde tartışma yapmak ve karşılıklı fikir alışverişi yapmaları sağlanmaktadır. Bu sayede bilinçli bireyler olup düşünce ve tartışma kültüründe geliştirme amaçlanmaktadır. Seminerde uzmanların ele aldığı bazı konu başlıkları vardır. Bunlar;

Bu başlık altın kişilerin bilgilenmesi, fikir alışverişi ve rasyonel düşünme amaçlanmaktadır. Genellikle bu alana ilgi duyan kişiler Felsefe semineri için katılım sağlasa da konu hakkında bilgi edinmek ve kendini geliştirmek isteyen kişiler de katılım sağlamaktadır. Genellikle çocuk ve gençler yoğunlukta katılım sağlasa da Felsefe’ye ilgi duyan yetişkin bireyler de katılım sağlamaktadır.

Felsefe Semineri Ne İşe Yarar?

Felsefe, insanın düşünebilme beceresini geliştirmeyi sağlayan bir bakış açısıdır. Var olan varlığı, anlamı, kaynağı ve nedeni üzerinde düşünerek bilginin bilimsel olarak araştırılmasına Felsefe denir. Bilimin temel bütününü oluşturan ilkeler bütünüdür. Felsefe semineri, adalet, bilgi, varlık, gerçek, güzellik, inanç, deneyim, olgu, kurgu, nedensellik, sentaks, mantık, önerme, semantik, varoluş, mutluluk, haz, erdem, seçim, eylem, özgür irade, yarar, laiklik, güçler ayrılığı, demokrasi, teokrasi, monarşi, oligarşi, yabancılaşma, kapitalizm, teizm, sosyalizm, halk egemenliği, panteizm, çirkinlik, uyum, uyumsuzluk, estetik, öznellik, geçerlilik, görelilik, evrensellik, tümevarım, temellendirme, çıkarım, sahte-bilim, sömürü, akıl, dil ve doğruluk gibi kavramlar ele alınarak çalışmalar yapılmaktadır.

Felsefe de sorgulama, yaratıcı düşünme, kişinin kendini tanıması, bireyin ve toplumun gelişimi için oldukça önemli konulardır. Kişiye bu alanda bilgi vermek ve düşünce becerisini geliştirmek amaçlanmaktadır. Bu seminerler küçük yaşta alındığında toplum için sağlıklı bireyler yetiştirilebilir. Felsefe düşünce sanatı olarak nitelendirilir. Felsefe’ye ilgi duyan kişiler online eğitim programına katılabilir. Bu sayede kişi hem kendini geliştirir hem de toplum içerisinde tüm bakış açısını rasyonel kılar. Felsefe de sürekli soru sorar, yargılar ve düşünmeyi amaçlar. Ayrıca bu seminer psikolog, doktor, sosyolog, sınıf öğretmenleri, özel eğitim uzmanı, sosyal hizmet uzmanı, psikolog danışmanı, aile danışmanı, çocuk gelişimi öğretmeni gibi uzman kişilerden alınabilmektedir.

Online Felsefe Semineri Eğitimleri

Felsefe semineri ile bireyin kendini geliştirmesi, düşünebilmesi ve tartışma kültürünü geliştirmesi amaçlanmaktadır. Uzmanlar eşliğinde verilen bu seminerler küçük yaşlarda alındığında daha sağlıklı bireyler ortaya çıkıyor. Bu yüzden çocuğu olan bireylerin Felsefe dalında çocuğuna eğitim aldırması önem arz eder. Günümüzde hem yüz yüze hem de online seminerler düzenlenmektedir. Vakti olmayan ve Felsefeye ilgisi olan kişiler online eğitim programlarına katılım sağlamaktadır. Aynı zamanda online katılan eğitimlerde online sertifika almaya hak kazanırsınız. Yapılan seminerler ile çocukların, gençlerin ve yetişkin bireylerin kendini fark etmesi sağlanır. Bu alanda kendini geliştirmeyi hedefleyen kişiler aynı zamanda kişiliklerine de katkı sağlamaktadır.

Ülkemizde bu zamana kadar binlerce Felsefe semineri gerçekleştirilmiştir. Uzman kişiler Felsefe ile ilgilenen kişilerin arkadaşları ile dertleşmeye benzediği düşüncesindedirler. Özellikle insanın bunalımlı günlerinde en büyük tedavisi Felsefe eğitimleri olduğu söylenmektedir. Bu seminer eğitimleri kişinin gelişimine büyük destek sağlar. Felsefe ile ilgili olan kişiler ve bu dalda uzmanlaşmak isteyen kişiler online eğitimlere katılabilir. Özellikle gençlerin katılımında kişisel gelişimi, düşünceleri ve davranışlarında olumlu yönde değişimler görülecektir. Bu yüzden ülkemizde de zaman zaman okullarda çeşitli eğitim seminerleri düzenlenmektedir. Online Felsefe semineri eğitimi hakkında daha detaylı bilgi almak için https://www.seminerbilgi.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Dilerseniz aldığınız belgeleri secretcv.com gibi sitelere kolaylıkla ekleyebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.