Duyusal Oyun Atölyesi Semineri

Eğitim Türü :Uzaktan Eğitim
Şehir ve Yer :Tüm Türkiye / Tüm Türkiye
Başlangıç Tarihi :Tüm Zamanlar
Eğitim Süresi :1 DERS SAATİ
Eğitim Ücreti :90 TL

Duyusal Oyun Atölyesi Semineri

Çocuklar için kurulan duyusal oyunlar, tüm duyu organlarını uyaran aktiviteleri içerir. Duyusal Aktiviteler ve duyusal masalar çocuklardaki keşfetme duygusunu harekete geçirir ve çocuklar oynarken, yaratırken ve araştırırken her açıdan gelişmelerini sağlar. Duyularını uyarmak için zaman harcadıkça çocuklar bilişsel, duygusal, fiziksel, sosyal alanda gelişir. Çocuklar duyularıyla deneyimleyerek öğrenir.

Duyusal Oyun Atölye Semineri ile çocukları keşfetmeye teşvik eden ve gelişimlerini destekleyici oyun metotları üzerine eğitimler verilir. Altı duyuyu harekete geçiren, duyular arasındaki koordinasyonu sağlayan eğitimler çocuklar üzerindeki olumlu etkilere sahip. Eğitimle alakalı tüm detaylar yazımızda.

Duyusal Oyun Nedir?

Oyunlar çocuklar için eğlenceli ve heyecanlı aktiviteler arasında. Ayrıca ebeveyn ile çocuk iletişiminin en iyi ve doruk noktada yaşandığı anlardan biri. Bu oyunları hem eğlenceli kılan hem de eğitici hale dönüştüren Duyusal Eğitim Atölye Semineri, ebeveynler, bakıcılar veya çocuk gelişimi üzerine kendini yetiştirenler açısından ideal bir eğitim içeriğini ifade eder. Duyusal oyunlarla çocukların keşfetme özellikleri açığa çıkarılır, duyuları arasındaki koordinasyon sağlanır, bilişsel açıdan gelişimleri desteklenir.Duyusal Oyun Semineri 300x239 - Duyusal Oyun Atölyesi Semineri

Duyusal Oyunlar Neler Kazandırır?

Duyusal Oyun Atölyesi’nde yer verilen oyun modelleri bilimsel temele dayalı ve çocuk gelişimi alanındaki çalışmalarla oluşturulan standartları içerir. Bu bakımdan her oyun çocukların birden fazla becerisinin gelişimini sağlar. Özellikle kaba ve ince motor hareketleri üzerinde durulur. Fiziksel kondisyonunu iyi kullanabilen çocukların keşfetme heyecanları artar ve bilişsel becerileri de gelişim gösterir. Bunların yanı sıra dil yetenekleri, sosyal becerileri ve herhangi bir sorun karşısında çözümleyici tutumları gelişim gösterecek becerilerden sadece birkaçını ifade eder. Yapılan çalışmalar duyusal organları tetikleyici oyunların çocuk hafıza gelişimi üzerindeki pozitif etkilerinin olduğu ortaya çıkarılmıştır.

Duyusal Oyunlar Hangi Sorunları Çözebilir?

Duyusal oyunlar, çocukların gündelik yaşamlarını da değiştiren bir etkiyle sahip. Olumlu davranışların kazanımı noktasında başarılı bir etki oluşturan oyunlar sayesinde zorlu mizaca sahip çocukların gündelik yaşamı çok daha farklı hale gelebilir. Özellikle aşırı endişe ve stresten dolayı öfke yaşayan, sorunlara karşı saldırgan olan çocukların davranışlarını kontrol etme becerileri artar.  Elbisesini değiştirmeyi reddeden, araç içerisinde huzursuz olan, saçlarına asla dokunulmasını istemeyen çocuklardaki tutumlar olumlu yöne doğru gelişebilir.

Duyusal Oyun Atölyesi Oyunlarının Farkı Nedir?

Çocuğa duyusal oyun yöntemi ile kazandırılmak istenilen becerilerin gündelik oyun modelleriyle kazandırılması kısmen de olsa mümkündür. Ancak hangi oyunun ne şekilde çocuklar üzerinde etkili olacağına yönelik çalışmalardan söz konusu değildir. Duyusal oyun modelleri ise araştırılan ve etkileri ölçüldüğünden dolayı güvenilir oyun modelleri arasında yer alır. Hem eğlenceli hem de çocuğun birden fazla kazanıma sahip olmasını destekleyici niteliklere sahiptir.

Duyusal Oyun Atölyesi ile ilgili oyunların hangileri olduğu, malzemeleri, oynanış şekilleri ve oyun sırasında üstlenilecek roller aktarılır. Böylece oyun saati eğlence amaçlı bir süreçten eğitim ve gelişim amaçlı hale gelir. Dikkat edilmesi gereken nokta çocuğun oyunu sevmesi ve arzulu olmasıdır. Asla duyusal oyunu veya farklı bir oyun için çocuğun zorlanması doğru değildir. Oyuna teşvik için belirli saatler veya günlerin belirlenmesi, semboller, objeler kullanılarak oyun havası yaratılması çocuğun oynama isteğini artırır.

Duyusal Oyunlar Oynamaya Ne Zaman Başlanır?

Çocukların gelişimi üzerinde pozitif etkilere sahip duyusal oyunlar erken dönemde başlanabilir. Böylece etkileri çok daha iyi ve etkin hale gelir. Altıncı aydan sonra renk kavramını algılayabilen çocuklarda, bu dönemden itibaren eğlenceli ve geliştirici duyusal oyunlar kurgulanabilir. Erken dönemde başlanılan oyunlardan daha fazla fayda sağlanır. Bu dönemde gelişen benlik duyguları, kişisel özellikler ve etrafı keşfetme merakı, duyusal oyun yöntemleriyle başarılı bir şekilde tatmin edilebilir. Kendini ifade etme yeteneği erken dönemde gelişir, sosyalleşme isteği artar, benlik ve özsaygısını kazanır, bilişsel açıdan gelişimi hızlı bir ilerleme kaydeder.

Uzaktan Eğitimi Nasıl Alacağım?
0545 965 1490 ı arayarak veya whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır.

Eğitim sonunda 0545 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.

Program ile İlgili Önemli Notlar
Sertifikalar eğitim süresi bittikten sonra 7 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılır.
Eğitim şekli uzaktan eğitimdir. Türkiye’ nin her yerinden eğitime katılabilirsiniz.

Kimler Katılabilir

Eğitime herkes katılabilir.

Belge ne işime yarar

Bu eğitim ile birlikte onaylı ve geçerli bir belgeye sahip olabilir,kariyerinizde yükselebilir,iş imkanlarınızı arttırabilir,mevcut konumuzda yükselebilir,cvnize ekleyebilir,cv ekleme sitelerinde herkesten 1 adım önde olabilir,uzmanlığınızı belgeleyebilir ve eğitmenlik yapabilirsiniz.

İş ilanları için belgeyi nerelere eklemeliyim?

İş arıyorsanız belgelerinizi secretcv.com , kariyer.net , eleman.net gibi web sitelerine eklemeniz faydanıza olacaktır.

Diğer eğitimlerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

06 Temmuz 2020

EĞİTİMLER

Eğitimlerimizi inceleyin...

Ziyaretçi Yorumları

 

Yapılan Yorumlar

Gizlilik Politikamız - Mesafeli Satış Sözleşmesi - Teslimat ve İade Koşulları
WhatsApp'tan iletişime geç