Robotik ve Kodlama Eğitmenlik Programı

Eğitim Türü :Online Eğitim
Şehir ve Yer :Tüm Türkiye / Tüm Türkiye
Eğitim Ücreti :450 TL

Robotik ve Kodlama Eğitmenlik Programı

  • Programımıza herkes katılabilir.Herhangi bir ön koşul gerekmemektedir.
  • Programa ilgi duyan herkes katılabilir, kayıt için mezuniyet şartı aranmamaktadır.
  • Programımız online verilmektedir.
  • EĞİTİCİ EĞİTİMİNE KATILANLAR NE KAZANACAK?
  • Özellikle okul öncesi çocuklar başta olmak üzere bilgisayar kullanmayan ufak yaş grubu çocukların yeni dijital çağın okuryazarlığı olarak kabul edilen kodlama eğitiminin nasıl verilmesi gerektiğini öğrenirken, çocuklara bilgisayar olmadan kullanılacak materyallerle algoritmik ve bilişimsel düşünmeyi öğretebileceklerdir. Öğretmenler, yaygın şekilde kullanılan Montessori eğitim sistemine entegre edilebilecek kodlama eğitim araçları ve kullanımı hakkında da bilgi sahibi olacaklardır.Neden Kodlama Eğitimi?Kodlama dijital çağın temel dilidir. Bir bilgisayar programının çalışabilmesi için anladığı ve ihtiyaç duyduğu talimatlar kodlama ile adım adım oluşturulmaktadır. Tüm elektronik sistemlerin –örneğin oyun sistemleri, tabletler, arabalar, cep telefonları– doğru çalışması için kodlama kullanılır. Kodlama çocukların iletişim kurma, eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini birleştiren deneyimler sunar. Bu beceriler, dijital çağda çocukların gelecekteki başarısı için değerli olan 21. yüzyıl becerileridir.Kodlama, çocuklar için eğlenceli ve heyecan verici olduğu kadar kodlamanın temellerinin erken yaşlarda keşfedilmesi, çocukların daha sonraki hayatlarında kodlamayı daha kolay öğrenebilmelerini, anlayabilmelerini ve uygulayabilmelerini sağlar. Bunun yanında okul öncesi dönemde kodlama öğrenmeye başlamanın çocukların gelişimine de pek çok yararı vardır.

1. Alan Farkındalığını ve Mantıksal Düşünme Becerilerini Artırır
Kodlama yaparken çocuklar hareket etmeleri gereken alan sayısını saymaya, nesneleri ve konumları birbirleriyle ilişkilendirmeye ve hangi yönde ilerlediklerini belirtmeye başlarlar. Bu sayede kodlama çalışmaları çocukların yön, yer ve hareket hakkında düşünmelerine yardımcı olur ve matematik becerilerini güçlendirir.
2. Problem Çözme Becerilerini Geliştirir
Kodlama etkinlikleri çocuklar için birçok zorluk içermektedir; doğru planlama yapmak başarılı olmak için önemlidir. Bir sorunu çözmenin birkaç yolu olduğunda, çocuklar bir çözüm bulabilmek için birden fazla yol düşünebilir ve en etkili stratejiyi seçebilirler. Bu da çocukların problem çözme becerilerinin gelişmesine katkı yapar.
3. İletişim Becerilerinin Gelişmesini Sağlar
İki çocuk birlikte kodlama yaparken en etkili yolu bulabilmeleri için fikirlerini birbirleriyle paylaşmaları gerekir. Bu şekilde dinleme ve kendi düşüncelerini başkalarına aktarma becerileri de gelişir.
4. Dil Becerilerinin Gelişimine Katkı Yapar
Kodlama oyunları genellikle içerisinde bir hikâye barındırır. Bu hikâyeler sayesinde çocuklar kelime hazinelerini geliştirir ve metinleri daha iyi anlarlar. Ayrıca kodlama içerisindeki her simgenin farklı anlama geldiğini fark etmeleri yazı farkındalığının oluşmasına da yardımcı olur.
Uzaktan Eğitimi Nasıl Alacağım?
Öncelikle sisteme üye olmalısınız. https://www.seminerbilgi.com/panel/kaydol
Sol menüden yeni eğitim siparişi vermelisiniz.
Üye olduktan sonra kredi kartı ile ödeme yapılırsa eğitim kendiliğinden otomatik olarak açılacaktır.Sol menüden satın aldığım eğitimler başlığı altından videonuzu izleyebilirsiniz.
Banka havalesini seçerseniz ödemeyi yaptıktan sonra 0545 965 1490 ı arayarak veya whatsapptan yazarak dekontu göndermelisiniz. Eğitiminiz onaylandıktan sonra Sol menüden satın aldığım eğitimler başlığı altından videonuzu izleyebilirsiniz.
Eğitim videoları sistemde yüklüdür.
Eğitim süresi boyunca(7 gün)dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
Program ile İlgili Önemli Notlar
Sertifikalar eğitim süresi bittikten sonra 7 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılır.
Eğitim şekli uzaktan eğitimdir. Türkiye’ nin her yerinden eğitime katılabilirsiniz.
Bilgi : 0545 965 1490

24 Temmuz 2018

EĞİTİMLER

Eğitimlerimizi inceleyin...

Ziyaretçi Yorumları

 

Yapılan Yorumlar

Gizlilik Politikamız - Mesafeli Satış Sözleşmesi - Teslimat ve İade Koşulları
WhatsApp'tan iletişime geç