Çocuk Testleri Eğitimi Nereden Alınır?

Çocuk testleri eğitimi, aileleri en iyi şekilde yönlendiren ve bilgi edinmelerini sağlayan testtir. Bu sayede çocuklar fark edilemeyen yetenekleri ortaya çıkarılmaktadır.

Çocuk testleri eğitimi, çocukların fark edilemeyen farklılıklarını ya da yeteneklerini ortaya çıkaran bir testtir. Aynı zamanda görsel zekayı, dikkati ve ince motorları geliştirmek de oldukça etkili bir testtir. Bu eğitim Psikologlar tarafından yetişkinlere belli modül ve saatlerde verilmektedir. Bu testler puanlama ya da yorumlama yapılarak sonuçlanmaktadır. Bu eğitim süresi boyunca kişiye hem teorik bilgiler hem de uygulama örnekleri sunulmaktadır. Uzmanlar tarafından verilen çocuk testleri eğitimi sayesinde çocuğunuzda olan ve fark edilmeyen yeteneklerini keşfedebilirsiniz.

Çocuk testlerinde uygulanan eğitim sonucunda çocuk değerlendirme testleri yapılarak bir yol çizilmektedir. Eğitime katılan bireyler kurs sonunca sertifika almaya hak kazanır. Çocuk testleri ile çocukların nelere karşı ilgili oldukları, zekâ seviyeleri ve çocukların potansiyelleri ortaya çıkarılmaktadır. Bu teste katılım sağlayan bireylerin testin kullanım amacını, etkilerini ve faydalarını kavrayarak eğitim sonunda günlük yaşantısında uygulaması hedeflemektedir. Her ebeveyn çocuklarını üstün zekâ olarak görür veya üstün zekalı olması için çaba sarf eder. Ancak üstü zekalı olmak sonradan kazanılan bir unsur değildir. Bu bir farkındalık olarak nitelendirilmelidir. Bu yönde ailelerin bilinçli olarak çocuk testleri eğitimi alması önem arz eder.

Çocuk Testleri Eğitimi Ne İşe Yarar?

Çocuk testleri eğitimi ile bireylerin çocuklarında fark etmedikleri yetenekleri görmesini sağlayan bir eğitim yöntemidir. Bu gelişim testlerinde çocukların zekâ seviyesi, algı seviyesi, okul yaşına hazır olup olmadığı, genel davranışlar değerlendirme, kaygı ölçekleri, depresyon ölçekleri ev duygusal değerlendirmeler gibi pek çok davranış biçimi meydana çıkar. Gelişim testleri, bilişim değerlendirme testleri ve duygusal değerlendirme testleri ile çocuk için değerlendirmeler yapılmaktadır. Eğer istenirse online olarak da çocuk testleri eğitimi alabilirsiniz. Yapılan test sonuçlarına göre çocuğun gelişim düzeyi belirlenerek eğitim programı hazırlanır.

Gelişim testleri, çocuğun okul hayatına hazır olup olmadığını öğrenmek için aile talebi doğrultusunda yapılan bir testtir. Okula hazırlık ve gelişimini desteklemek amacı ile aile izni alınarak eğitim programında uygulama yapılmaktadır. Çıkan test sonucuna göre çocuk için uygun bir eğitim programı düzenlenmektedir. Çocuğun bu eğitime hazırlayarak doğru yönlendirmeler yapılması önemlidir. Bu yüzden uzman bir Psikolog ve aile danışmanı ile destek alınmalıdır. Çocukta yapılacak algı testleri uzmanların gözlemleri sonucu uygulanmaktadır.

çocuk testleri eğitimi
çocuk testleri eğitimi

Çocuklar için yapılacak zekâ testleri uzman birinin yönlendirmesi ile gerçekleşen testtir. Aynı zamanda çocuklar için uygulanan duygusal değerlendirme testleri ile çocuğun genel davranışları değerlendirilir. Testlerin sonucunda uzman tarafından ailelere bilgilendirmeler yapılmaktadır. Aynı zamanda çocuğunuz için yapılmasını istediğiniz testleri online eğitim alarak da gerçekleştirebilirsiniz. Bu testler çocuğunuzda var olup da sizin fark edemediğiniz farklılıkları ve yetenekleri gün yüzüne çıkarır.

Online Çocuk Testleri Eğitimleri

Çocuğunuz hakkında bilmediğiniz yetenekleri ve farklılıkları çocuk testleri yaptırarak öğrenebilirsiniz. Böylece yeteneğine uygun bir eğitim programı yapmak geleceği için oldukça önemlidir. Online çocuk testleri eğitimi alan kişiler aynı zamanda sertifika sahibi de olmaktadır. Belirli yaş aralıklarına uygun düzenlenen çocuk testleri ile çocuğun genel durumu değerlendirilir. Konu ile ilgili birkaç eğitim aşağıda yer almaktadır.

Peabody resim kelime testi, dil gelişimini ölçmek için uygulanan bir testtir. 50 kartın hepsinde 8 adet arkalı önlü resimler vardır. Bu test 3-12 yaş arasına uygulanmaktadır. Bu sayede çocuğun dil gelişimi ölçülür.

Gesell gelişim figürleri testi, ilk okul öncesi dönemde uygulanan bir testtir. 3 ile 7 yaş arası çocuklar için uygundur. Kolaydan zora doğru sıralanan 7 şekilden oluşmaktadır. Çocuklarda görsel algı, motor beceri, el ve göz koordinasyonu, küçük kas becerileri, görsel hafıza ve IQ seviyesi hakkında da bilgi verir.

Good enough-Harris bir insan çiz testi, çocukların yaptığı resimler ile zihinsel gelişimi ölçülür. 4-12 yaş arası çocuklara uygulanmaktadır.

Yukarıda yer alan çocuk testleri eğitimi ile var olan tüm becerileri, farklılıkları ve yetenekleri meydana çıkar. Bu eğitimlere online katılım sağlayanlar online sertifika sahibi olur. Bu doğrultuda eğitim hayatı için de büyük avantaj sunar. Bu programa katılım hakkında bilgi almak için https://www.seminerbilgi.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

İlgili online eğitime buraya tıklayarak erişim sağlayabilirsiniz.

Kariyer.net gibi sitelere rahatlıkla sertifikalarınızı ekleyebilirsiniz.

Tıklayın
Müşteri hizmetleri
7 Renk Akademi
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım.Alt menüden bize bağlanabilirsiniz.