Çocuk Gelişiminde İlk 1000 Gün

Eğitim Türü :Uzaktan Eğitim
Başlangıç Tarihi :Tüm Zamanlar
Eğitim Süresi :2 Ders Saati
Eğitim Ücreti :90 TL

Bebeklik Döneminde Görülebilecek Problemler

 • İlk 1000 günün önemi ile Bebeklikten Yetişkinliğe Uzanan Gelişim Süreçlerini Değerlendirme
 • Beyin Gelişimi
 • Beyin gelişimini etkileyen faktörler- ebeveynlerin yaptığı hatalar
 • Ağlama – Kontrollü Ağlatma Yöntemleri
 • Uyku Süreci
 • Öfke-İnatçılık
 • Konularına değinilecektir.

 

“Çocuk Gelişiminde İlk 1000 Günün Önemi” rehberi çocuk gelişimi alanında birtakım beceriler kazandıran eğitim olarak ön planda. 
 1. İlk 1000 Gün Nedir? Ne Anlama Gelir?

İlk 1000 gün gebelik dönemini ve ilk iki yaşı kapsar. Asıl dikkat çekilen ve öne çıkarılan nokta ise ilk 1000 günün çocukların ruhsal, fiziksel ve gelecekteki başarı ve becerilerini etkilemesi açısından tüm bir hayatı etkilediği noktasıdır. Bu bakımdan “Çocuk Gelişiminde İlk 1000 Gün Önemi” adlı eğitim rehberi, belirli bir sezonu kapsayan gelişim yöntemleri ve pratikleri gibi sınırlı şekilde değerlendirilse hata yapılmış olur.

Yapılan bilimsel araştırmalar sonucu elde edilen bulgular ile net bir şekilde şu tespitler yapılır: Çocuklarda ortaya çıkma ihtimali bulunan ruhsal ve fiziksel hastalıklara karşı tedbir, ilk 1000 günde alınır. Bu dönemde yapılan hata ve yanlışlar, çocuğun gelişimini olumsuz etkilerken, bir dizi hastalıklara yakalanma riskini de yükseltir. Uzmanların ve çocuk gelişimindeki otoritelerin hemfikir oldukları bu konu çocukların gelecek başarısı, sosyal ilişkileri ve mental becerileri üzerinde de belirleyici rol oynar.

 1. İlk 1000 Günün Çocuk Gelişimine Etkileri Neler?

İlk 1000 günün çocuklar üzerinde olumlu olumsuz etkilerinden söz edilebilir. Olumlu etkileri ortaya çıkaran etken gebelik dahil, gebelik sonrası süreçte doğru davranış ve alışkanlıklar geliştirmek. Gebelik ve sonrası dönem içinde bilinçli olmak, çocukların genel sağlık durumları üzerinde olumlu izler bırakır. İdeal IQ seviyelerine sahip, fiziksel, mental ve ruhsal açıdan sağlıklı

bireylerin yetişmesini sağlar. Akademik başarısı yüksek, sosyal ve girişimci kişilik gösteren çocukların kazanılmasına yardımcı olur.

İlk 1000 günlük süreçte yapılan yanlışlar çocukların geleceğini olumsuz etkiler. Bu dönemde önem ifade eden beslenme konusundaki tutumlar belirleyici olur. Yetersiz ve kötü beslenme sonucu çocukların zihinsel fonksiyonları yeteri kadar gelişmez, ruhsal açıdan sağlıksız bireylerin yetişme ihtimali yükselir. Ayrıca,  kronik birtakım rahatsızlıklara yakalanma riskleri de artar. Fiziksel ve sezgisel becerilerde geri kalma problemini doğurabilir.

 1. İlk 1000 Gün Rehberi Neden Hazırlandı?

Anne/babalar ve çocuk gelişimine ilgi duyan herkes sağlıklı beyin fonksiyonlarının ne kadar önemli olduğunu söyleyebilir. Buna dikkat çekilmesine rağmen beyin aktivitesinin sağlıklı bir şekilde nasıl gelişeceği veya geliştirilebileceği alanı eksik veya bilgi kirliliği ile doludur. Bu hususta hem bilinci arttırmak hem de yanlış bilgileri ortadan kaldırmak için seminer, yüz yüze veya uzaktan eğitimler düzenlenir. Eğitim rehberimiz de bu yöndeki kaygıların bir sonucu olarak size sunulur. Uzmanlar tarafından hazırlanan eğitim içerikleri, çocuk gelişiminde bilinçli davranış modelini yerleştirirken, doğru uygulama ve sağlıklı yöntemlere yer verir.

 1. Eğitim Rehberi ile Ne Tür Beceriler Kazanılır?

“Çocuk Gelişiminde İlk 1000 Günün Önemi” eğitimi hayati olduğu tüm bilim çevrelerince tespit edilen ilk 1000 günlük sürece projeksiyon tutar. Anne, anne adayları veya çocuk gelişimi alanında kendisini geliştirmeyi hedefleyenlere doğru tutum ve davranışlar hakkında bilgilendirir. Sağlıklı çocuk gelişimi için gebelik dönemi ve sonrasındaki sürecin yaşam stilini belirlemenize yardımcı olur, böylece prematüre doğum riski önlenir, bebek ölümlerinin önüne geçilir, sakat ve hastalıklı doğum ihtimali en aza indirilir. Eğitim ile çocukların zihin gelişimlerini destekleme, ruhsal ve fiziksel sağlıklarını korumaya yönelik bilgi ve beceriler elde edilir.

Uzaktan Eğitimi Nasıl Alacağım?
0545 965 1490 ı arayarak veya whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır.

Eğitim sonunda 0545 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.

Program ile İlgili Önemli Notlar
Sertifikalar eğitim süresi bittikten sonra 7 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılır.
Eğitim şekli uzaktan eğitimdir. Türkiye’ nin her yerinden eğitime katılabilirsiniz.

Kimler Katılabilir

Eğitime herkes katılabilir.

Belge ne işime yarar

Bu eğitim ile birlikte onaylı ve geçerli bir belgeye sahip olabilir,kariyerinizde yükselebilir,iş imkanlarınızı arttırabilir,mevcut konumuzda yükselebilir,cvnize ekleyebilir,cv ekleme sitelerinde herkesten 1 adım önde olabilir,uzmanlığınızı belgeleyebilir ve eğitmenlik yapabilirsiniz.

İş ilanları için belgeyi nerelere eklemeliyim?

İş arıyorsanız belgelerinizi secretcv.com , kariyer.net , eleman.net gibi web sitelerine eklemeniz faydanıza olacaktır.

Diğer eğitimlerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

24 Ocak 2021

EĞİTİMLER

Eğitimlerimizi inceleyin...

Ziyaretçi Yorumları

 

Yapılan Yorumlar

Gizlilik Politikamız - Mesafeli Satış Sözleşmesi - Teslimat ve İade Koşulları
WhatsApp'tan iletişime geç