Bebeklik, Çocukluk ve Ergenlik Döneminde Yaşanan 50 Problem ve Çözüm Önerileri

Eğitim Türü :Uzaktan Eğitim
Şehir ve Yer :Tüm Türkiye / Tüm Türkiye
Eğitim Süresi :2 Ders Saati
Eğitim Ücreti :100 TL

Uyku problemi, tikler, tuvalet problemleri,yalan, saç koparma, okul reddi, ayrılık anksiyetesi, bağlılık problemleri, öfke, kaygı vb. problemlerinin ele alınacağı eğitim içeriğinde 50 probleme yönelik çözüm önerileri liste halinde gönderilecektir.

Bebeklik, Çocukluk ve Ergenlik Döneminde Yaşanan 50 Problem ve Çözüm Önerileri

Yaşamak için başkasına ihtiyacı olan insanın bebeklikten başlayan bağımlılığı, çocukluk ve ergenlik dönemiyle devam eder. Bu dönemde yaşadıkları sorunları gözlemlemek, gelişimleri hakkında fikir sahibi olmak açısından önemli. Rehberimiz değerlendirme ölçüleri, takip ve çözüm becerileri kazandıran içeriği ile yol gösterici niteliğe sahip. Eğitimle ilgili merak edilenler yazımızda.

  1. 50 Problem Eğitimi Nedir?

Ergenliğe kadarki süreç içerisinde 50’den fazla problemle karşılaşmak elbette ki mümkün. Rehber ile kast edilen elli problem en çok ortaya çıkan ve diğer sorunlara da sebebiyet verici ana veya kaynak problemlerden oluşur. Bu problemler, araştırmalar ve gözlemler neticesinde pedagog ve bilim insanları tarafından oluşturulan problemleri ifade eder.

Çocuklarda ilk dönemden itibaren gözlenmesi gereken gelişim aşamalarının farkında olma, bu dönemdeki sorunları tanımlayabilme açısından gereklidir. Özellikle bebeklik ve çocukluk dönemlerindeki problemlere vakıf olmak zorlaşır. Çünkü dil becerileri henüz gelişmemiş çocukların kendilerini anlatabilme

imkanı düşüktür. 50 problem eğitim rehberiyle ebeveyne, çocuk gelişimi alanında kendini yetiştirenlere, bakıcılara ilk dönemden itibaren çocukla iletişim kurma becerileri kazandırılırken, neyin ne zaman takip edileceği de öğretilir.

  1. 50 Problem Eğitiminde Neler Var?

Bebeklik dönemi veya ergenlik sürecindeki her problemin tanınması açısından avantaj sağlayan eğitim rehberi, ayrıca ortaya çıkan problemin üstesinden gelebilme, anında müdahale gerektiren durumlarda nasıl rol alınacağı konularına da değinir. Bazı durumlarda ise tepki verilmekten kaçınma çözümler arasındaki yerini alır. Her dönemin kendi fiziksel, ruhsal, psikolojik etkilerine göre ayrı tetkik edilir ve çözümler de ona göre formüle edilir.

Bebeklik dönemindeki uyku problemini veya meme kabul etmeme durumunda yaşanılan gerginliğin nasıl aşılacağı, çocukluk dönemindeki aşırı öfkenin kontrol altına alınması için uygulanacak basit ama etkili yöntemler. Hemen her çözüm yöntemi, bebeklik, çocukluk ve ergenlik döneminde benzer davranışlar ortaya koyan her çocuk için uygun çözüm modellerini ifade eder.

  1. 50 Problem Eğitimi Hangi Faydaları Sağlar?

Ebeveyn, bakıcı, çocuk gelişimi alanında kendini geliştirenler veya bu yöne ilgisi olan herkesin alabileceği eğitimin birinci amacı, kişiliğin sağlıklı gelişimini engelleyici problemleri tanıma, bunları doğru şekilde sonuçlandırmaya yönelik becerileri kazandırmadır. Bebeklik dönemindeki yaşanılan sorunlara karşı kulaktan doğma bilgilerle hareket edilmesinin doğuracağı sonuçları yaşamamak için bilimsel nitelikli ve güvenilir yöntemlere kolayca ulaşım imkanı kazanılır.

Elde edilecek farkında olma süreci, hem bebeklik hem de sonraki dönemlerde yaşanan problemin erkenden teşhis edilmesi ve çocuğa herhangi bir zarar gelmeden sorunun yine güvenilir yaklaşımlarla çözülmesini sağlar. Bu açıdan eğitim, herkesin kolayca anlayıp uygulayabileceği şekilde düzenlenmişken en temel ve en çok yaşanılan problemlerin çözümlerine yer verilir.

  1. Ergenlik Problemleri Nelerden Oluşur?

Bebeklik, çocukluk ve ergenlik dönemindeki sorunları kapsayan eğitim rehberinin en önemli bölümlerinden biri de ergenlikteki sorunlar. Bu dönemde çocuklar, hızlı bir şekilde değişime uğrar, ruhsal ve fiziksel olarak değişir. Bu da, birtakım problemleri peşinen beraberinde getirir. Çocuğun giderek bireyselleşmesi ve bu yöne doğru artan istekleri, aile içi çatışmalara varabilen sorunların kapısını aralar. Ayrıca okul döneminde ders stresleri, sınav kaygıları da artma eğilimi gösterir.

Tüm bunların yanı sıra öfke patlamaları yaşanabilir. Ayrıca kendisine ve çevresindekilere zarar verme eğilimi içerisine girebilir. Bu sorunların biri veya birden fazlası, daha farklı ergenlik sorunlarının ortaya çıkma ihtimali yüksektir. Sorunlara yönelik bilimsel ve güvenilir çözüm yöntemiyle yaklaşılması, dönemin ruhsal durumu da dikkate alınarak çocuğa yardımcı olunması önem ifade eden konudur. Problemleri başarılı şekilde sonuçlandırmak içinse araştırma, tecrübe ve deneyimler sonucu oluşturulan çözümlerin uygulanması gerekir.

Uzaktan Eğitimi Nasıl Alacağım?
0545 965 1490 ı arayarak veya whatsapp üzerinden bize ulaşabilirsiniz.

Sayfadan indirilen sertifika örnek amaçlıdır.

Eğitim sonunda 0545 965 1490 nolu hattımıza sertifikalarınızın gönderilmesi için adres bilginizi göndermeniz gerekmektedir.

Program ile İlgili Önemli Notlar
Sertifikalar eğitim süresi bittikten sonra 7 iş günü içerisinde sizlere ulaştırılır.
Eğitim şekli uzaktan eğitimdir. Türkiye’ nin her yerinden eğitime katılabilirsiniz.

Kimler Katılabilir

Eğitime herkes katılabilir.

Belge ne işime yarar

Bu eğitim ile birlikte onaylı ve geçerli bir belgeye sahip olabilir,kariyerinizde yükselebilir,iş imkanlarınızı arttırabilir,mevcut konumuzda yükselebilir,cvnize ekleyebilir,cv ekleme sitelerinde herkesten 1 adım önde olabilir,uzmanlığınızı belgeleyebilir ve eğitmenlik yapabilirsiniz.

İş ilanları için belgeyi nerelere eklemeliyim?

İş arıyorsanız belgelerinizi secretcv.com , kariyer.net , eleman.net gibi web sitelerine eklemeniz faydanıza olacaktır.

Diğer eğitimlerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

24 Aralık 2020

EĞİTİMLER

Eğitimlerimizi inceleyin...

Ziyaretçi Yorumları

 

Yapılan Yorumlar

Gizlilik Politikamız - Mesafeli Satış Sözleşmesi - Teslimat ve İade Koşulları
WhatsApp'tan iletişime geç